Kwitnące tulipany na rabatach. Zdjęcia

2018-04-22 11:41
Tulipany
Autor: GettyImages Kwiatowe aranżacje można wyczarować sadząc na rabacie wyłącznie tulipany

Tulipany to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących wiosną. Kwitnące tulipany to wspaniała ozdoba wiosennego ogrodu. Zobacz zdjęcia kwitnących tulipanów.

Kwitnące tulipany będą wiosną zdobiły nasze ogrody, ale tylko wtedy, jeśli nie zapomnieliśmy ich posadzić jesienią.Rozkwitające wiosną tulipany tworzą w ogrodzie kolorowe łany kwiatów. Mnogość odmian tulipanów różnych grup – na przykład tulipanów pojedynczych, pełnych, liliokształtnych, papuzich, postrzępionych – pozwalają na stworzenie w ogrodzie niepowtarzalnych roślinnych kompozycji.

Tulipany na rabatach

Kwiatowe aranżacje można wyczarować sadząc na rabacie tylko tulipany albo łącząc je z innymi roślinami cebulowymi (szafirki, narcyzy, krokusy, szachownice), z roślinami dwuletnimi (niezapominajki, stokrotki), bylinami czy niewysokimi krzewami.

Ciekawe kompozycje można stworzyć sadząc na jednej rabacie różne odmiany tulipanów, różniące się kolorem i kształtem kwiatów oraz terminem kwitnienia. Taka rabata może cieszyć oko od marca do maja.Tworząc rabatę z tulipanami weźmy pod uwagę to, że rośliny cebulowe po przekwitnięciu nie są atrakcyjne. Warto więc połączyć je na rabacie z roślinami, które ozdobią tę część ogrodu po przekwitnięciu tulipanów.

Pamiętajmy też, że cebule tulipanów powinno się co roku wykopywać.

Zobacz w galerii zdjęcia kwitnących tulipanów na rabatach

Tulipany - najpopularniejsze wiosenne kwiaty cebulowe! [WIDEO]
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE