Drzwi

W kategorii drzwi dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do domu czy do mieszkania. Poznasz różnicę między drzwiami zewnętrznymi a wewnątrzlokalowymi. Doradzamy, jak wybierać drzwi antywłamaniowe oraz zamki do drzwi antywłamaniowych.

W tym dziale prezentujemy także, jakie są rodzaje drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych. Pokazujemy, między innymi, jak montować drzwi przesuwne oraz odpowiadamy czy w domach jednorodzinnych trzeba montować drzwi przeciwpożarowe. Podpowiemy między innymi, jak wymienić drzwi w domu i jak usunąć starą ościeżnicę.

Poznasz różne sposoby otwierania drzwi pokojowych – rozwieralne, jedno- i dwuskrzydłowe. Dowiesz się, czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych do sypialni, kuchni, łazienki czy pokoju dziecka. Przeczytasz o tym, jakie drzwi przesuwne będą najbardziej odpowiednie do twojego wnętrza – chowane w ścianie czy naścienne? Czy warto wybrać drzwi składane czy harmonijkowe? Jakie są różnice między drzwiami szklanymi, przeszklonymi a drzwiami z szybą? Jakie zalety mają drzwi drewniane, aluminiowe i z płyty MDF? Radzimy, jak wybrać okucia do drzwi i jakie akcesoria drzwiowe – klamki, zawiasy, zamki – są obecnie na czasie. Czym różnią się drzwi lewe i prawe?