Remonty dachu

Dział Remonty dachu – to swoisty przewodnik po różnych problemach z dachami i możliwościami ich pozbycia się. Remonty dachu są konieczne najczęściej z powodu ich przeciekania, zawilgocenia, słabego ocieplenia lub jego braku, zniszczonego pokrycia, uzbrojenia dachu w system rynnowy.

W dziale nie zabrakło też miejsca na azbest na dachu, z którym należy zachować ostrożność w przypadku demontażu, są też sposoby by go bezpiecznie pokryć nowym przekryciem. Rynek technologii i materiałów przeznaczonych na remonty dachu oferuje dziś wiele rozwiązań, z którymi warto być na bieżąco, nie zaszkodzi dowiedzieć się, co zalecają eksperci w poszczególnych sytuacjach.

Remont dachu to nie tylko wybór nowego wykończenia w postaci dachówek, blachodachówek czy papy. Dobrze jest sprawdzić konstrukcję dachu, w jakim ona jest stanie i na jakie obciążenie była planowana. To może zaważyć o wyborze przekrycia dachu i ewentualnego rodzaju ocieplenia. Przy wszystkich czynnościach związanych z dachem i jego remontami trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas pracy na wysokości.