Jesienny balkon - pomysły na obsadzenie skrzynki balkonowej

2019-09-20 8:23
Jesienna dekoracja balkonu
Autor: GettyImages Jesienią do dekoracji balkonu wybieramy przede wszystkim rośliny kwitnące o tej porze roku

Jesień na balkonie może być ciekawa i kolorowa i ciekawa. Wystarczy posadzić w skrzynce balkonowej rośliny, które o tej porze roku są wyjątkowo dekoracyjne. Oto nasze propozycje - pomysły na obsadzenie skrzynki balkonowej.

Jesień wcale nie musi oznaczać końca sezonu ogrodowego. Nie musi też być szara i nie tylko złota. Może zagościć w naszym ogrodzie, ale również na balkonie. Jak sprawić by jesienią nasz balkon rozkwitł?

Jesienna aranżacja balkonu: jakie rośliny na balkon jesienią. ZDJĘCIA>>>

Jesienna skrzynka balkonowa
Autor: Katarzyna Augustyniak Kompozycja z seslerią (w środku), srebrzysto-niebieskim kalocefalusem Browna i aksamitkami po bokach

Jak komponować nasadzenia w skrzynkach balkonowych?

Im większa różnorodność gatunkowa, tym nasze skrzynki balkonowe stają się bardziej atrakcyjne. Dlatego nie ograniczajmy się do jednego bądź dwóch gatunków roślin. Starajmy się tworzyć wielobarwne kompozycje, które dodadzą naszemu domowemu zakątkowi odrobinę letniej fantazji i lekkości.

Jesień jest wbrew pozorom wyjątkowo ciekawą porą roku, która pozostawia nam pole do popisu w balkonowych aranżacjach. W skrzynkach na balkonie z powodzeniem możemy sadzić astry, bratki, aksamitki, a także ponadczasowe wrzosy.

Przeczytaj też:

Kwiaty wspaniale będą komponować się z trawami ozdobnymi i turzycami. Wśród nich najlepiej sprawdzą się niewielkich rozmiarów srebrzyste kostrzewy i seslerie. Te z kolei, w połączeniu z kalocefalusem Browna tworzą wyjątkowe połączenie dopasowane pod względem pokroju, mogące spełniać funkcję tła dla bardziej jaskrawych kolorów bylin oraz roślin dwuletnich.

Jesienna skrzynka balkonowa
Autor: Katarzyna Augustyniak Jesienna kompozycja z seslerią ( w środku) i konwalnikiem

Zobacz wideo: Jesienne dodatki do wnętrz

Jesienne dodatki do wnętrz. Zobacz, jak ocieplić dom jesienią
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE