Garaż na dwa samochody. Szeroka brama garażowa dla wygody i bezpieczeństwa

2014-09-03 17:04
Garaż po remoncie
Autor: Marcin Czechowicz Przed remontem brama garażowa była o wiele za wąska jak na potrzeby zmotoryzowanej rodziny, a stryszek nad garażem pełnił funkcję składziku. Ponadto dom wygladał nienowocześnie. Teraz bryła garażu jest piekna i funkcjonalna (zarówno na poziomie parteru, jak i poddasza), podobnie jak cały budynek

Garaże na dwa samochody to dziś standard. Szersza brama garażowa umożliwia wygodne parkowanie dwóch aut, a nieznaczne podniesienie dachu nad garażem pozwala stworzyć dodatkowe pomieszczenie.

Dom wybudowany w latach 90. od strony północnej połączony był z bryłą garażu. Mieściły się w nim dwa samochody, ale wąska brama wyraźnie utrudniała parkowanie. Nad garażem znajdowało się poddasze o powierzchni 42 m2 (po podłodze), które pozostawało jednak właściwie niewykorzystane ze względu na niewielką wysokość pomieszczenia (około 2 m). Ponadto nowi właściciele nie byli zadowoleni z zastanych rozwiązań funkcjonalnych i wyglądu domu: układu daszków, słupów w wejściu, kształtu schodów i dekoracji otworów. Dom był także niedoświetlony i słabo skomunikowany z ogrodem. Inwestorzy chcieli również wymienić materiały wykończeniowe na ścianach zewnętrznych i połaciach dachu (tynk, płytki elewacyjne, blachodachówkę).

Szerszy wjazd do garażu

Zastosowanie żelbetowej ramy poszerzyło otwór bramy garażowej o 2,1 m (po 1,05 m z każdej strony), dzięki czemu do garażu mogą wygodnie wjeżdżać dwa samochody. Na stryszku powyżej ściankę kolankową wysokości 0,3 m podwyższono o 0,35 m (po podmurowaniu i wykonaniu nowego wieńca żelbetowego), co pozwoliło na podniesienie dachu. Przy okazji nieznacznie zmniejszono kąt jego nachylenia. Połacie zostały natomiast ocieplone wełną mineralną.

Dodatkowe pomieszczenie

Zamiast okna dachowego zastosowano zespolenie okien połaciowych z kolankowymi. Nowo powstałe pomieszczenie rekreacyjne (miejsce na fitness dla rodziców połączone z bawialnią dla dzieci) jest teraz znakomicie doświetlone światłem naturalnym. Likwidacja słupów i zadaszenia w strefie wjazdu nadała bryle prostą, lekką formę, podobnie jak zmiana kolorystyki elewacji, skrócenie niektórych okapów i budowa dyskretnego daszku nad wejściem głównym. Nowoczesne materiały wykończeniowe (tynk, panele drewnopodobne, łupek elewacyjny, blacha cynkowo-tytanowa) cechują się prostotą i elegancją. Przy okazji modernizacji wyremontowano posadzkę podjazdu oraz zbudowano taras łączący dom z ogrodem. Zmienił się także układ niektórych ścian działowych w domu, a okna kuchni i salonu (po powiększeniu otworów okiennych) zostały zastąpione drzwiami tarasowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie