100-lecie firmy EVVA. Innowacyjność w zakresie bezpieczeństwa

2019-11-20 7:58

Podczas dwudniowego, międzynarodowego wydarzenia dla mediów, zorganizowanego w dniach 13-14 listopada zgodnie z mottem „Start-up od 1919 roku”, dziennikarze z ośmiu krajów, w tym z Polski, mieli możliwość bliżej poznać firmę EVVA.

EVVA 2019
Autor: EVVA

Renomowany, uznany na zagranicznych rynkach dostawca systemów zabezpieczających wysokiej jakości w ciągu 100 lat istnienia opracował wiele innowacji, dzięki którym obecnie cieszy się statusem globalnego, znaczącego producenta mechanicznych i elektronicznych systemów zamknięć. Od momentu założenia pod nazwą ErfindungsVersuchs-Verwertungs-Anstalt (czyli Instytut Wynalazczo-Testowo-Wdrożeniowy) działalność firmy charakteryzuje się odważnym dążeniem do innowacji.

EVVA 2019
Autor: EVVA Plan wycieczki „Start-up Tour” obejmował m.in. fabrykę pilotażową wg koncepcji „Przemysł 4.0”, w której Uniwersytet Techniczny w Wiedniu razem z ekspertami EVVA prowadzi badania nad nowatorskimi metodami produkcji

Ostatnie lata odznaczały się dużym wzrostem popularności elektronicznych rozwiązań EVVA w Europie. Wiedeńskie przedsiębiorstwo rodzinne już w latach 70-tych minionego wieku – jako pierwsze na świecie w swojej branży – stosowało programy komputerowe do obliczeń i weryfikacji złożonych systemów zamknięć. W międzyczasie rozwiązania Xesar i AirKey zdobyły uznanie na rynku i do dziś są wyjątkowymi systemami, które spełniają globalne wymagania branży zabezpieczeń.

EVVA w głównym zakładzie produkcyjnym w Wiedniu zatrudnia około 460 osób. W ostatnich latach zatrudnienie rosło szczególnie szybko w dziale elektroniki i  oprogramowania, a ponadto trwa wiele bieżących inwestycji w park maszynowy. Wyraźnie widać zmianę polegającą na odejściu od mechaniki na rzecz mechatroniki – stąd zwiększone zapotrzebowanie na techników i programistów. Oprócz zabezpieczenia i tworzenia miejsc pracy, wiedeńskie przedsiębiorstwo rodzinne przyjęło przemyślaną strategię odpowiedzialności społecznej, m.in. wdrażając metody wytwórcze „clean production”, które obejmują już około 60% produkcji.

EVVA 2019
Autor: EVVA Stefan Ehrlich-Adám, dyrektor zarządzający Grupy EVVA, Michael Kiel, dyrektor ds. operacyjnych oraz Johann Notbauer, dyrektor ds. innowacji i technologii, omówili najważniejsze etapy rozwoju firmy

Podczas konferencji przedstawiono także koncepcję "Przemysłu 4.0" „EVVA rozumie, że koncepcja „Przemysł 4.0” oznacza nie tylko cyfryzację, ale również szeroki wachlarz możliwości rozwoju doskonałości. W związku z naszym dążeniem do doskonałości w ramach programu Przemysł 4.0” zdefiniowaliśmy cztery kluczowe obszary rozwoju: 1. cyfryzacja, 2. automatyzacja, 3. rozwój zakładów i 4. kooperacja. Najwyższym priorytetem zawsze było i będzie w przyszłości uwzględnianie zasobów ludzkich poprzez odpowiednie działania w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników i czynnego uczestnictwa” – wyjaśnił Michael Kiel.

Nasi Partnerzy polecają
Pozostałe podkategorie