| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Garaż na dwa samochody. Szeroka brama garażowa dla wygody i bezpieczeństwa

Garaż na dwa samochody. Szeroka brama garażowa dla wygody i bezpieczeństwa

Garaże na dwa samochody to dziś standard. Szersza brama garażowa umożliwia wygodne parkowanie dwóch aut, a nieznaczne podniesienie dachu nad garażem pozwala stworzyć dodatkowe pomieszczenie.

Dom wybudowany w latach 90. od strony północnej połączony był z bryłą garażu. Mieściły się w nim dwa samochody, ale wąska brama wyraźnie utrudniała parkowanie. Nad garażem znajdowało się poddasze o powierzchni 42 m2 (po podłodze), które pozostawało jednak właściwie niewykorzystane ze względu na niewielką wysokość pomieszczenia (około 2 m). Ponadto nowi właściciele nie byli zadowoleni z zastanych rozwiązań funkcjonalnych i wyglądu domu: układu daszków, słupów w wejściu, kształtu schodów i dekoracji otworów. Dom był także niedoświetlony i słabo skomunikowany z ogrodem. Inwestorzy chcieli również wymienić materiały wykończeniowe na ścianach zewnętrznych i połaciach dachu (tynk, płytki elewacyjne, blachodachówkę).

Szerszy wjazd do garażu

Zastosowanie żelbetowej ramy poszerzyło otwór bramy garażowej o 2,1 m (po 1,05 m z każdej strony), dzięki czemu do garażu mogą wygodnie wjeżdżać dwa samochody. Na stryszku powyżej ściankę kolankową wysokości 0,3 m podwyższono o 0,35 m (po podmurowaniu i wykonaniu nowego wieńca żelbetowego), co pozwoliło na podniesienie dachu. Przy okazji nieznacznie zmniejszono kąt jego nachylenia. Połacie zostały natomiast ocieplone wełną mineralną.

Dodatkowe pomieszczenie

Zamiast okna dachowego zastosowano zespolenie okien połaciowych z kolankowymi. Nowo powstałe pomieszczenie rekreacyjne (miejsce na fitness dla rodziców połączone z bawialnią dla dzieci) jest teraz znakomicie doświetlone światłem naturalnym. Likwidacja słupów i zadaszenia w strefie wjazdu nadała bryle prostą, lekką formę, podobnie jak zmiana kolorystyki elewacji, skrócenie niektórych okapów i budowa dyskretnego daszku nad wejściem głównym. Nowoczesne materiały wykończeniowe (tynk, panele drewnopodobne, łupek elewacyjny, blacha cynkowo-tytanowa) cechują się prostotą i elegancją. Przy okazji modernizacji wyremontowano posadzkę podjazdu oraz zbudowano taras łączący dom z ogrodem. Zmienił się także układ niektórych ścian działowych w domu, a okna kuchni i salonu (po powiększeniu otworów okiennych) zostały zastąpione drzwiami tarasowymi.

Jak dobrać drzwi wewnętrzne i jak je kupić. Skrzydła i ościeżnice z dostawą do domu

Drzwi wewnętrzne są dostępne od ręki tylko w supermarketach budowlanych. Na skrzydła drzwiowe i...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nowe standardy izolacyjności cieplnej. Drzwi...

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe czy modernizujących stare domy coraz większe...

Nowoczesne wzornictwo energooszczędnych bram...

Dopasowanie bramy garażowej do elewacji domu sprawia wiele problemów. Modele bram segmentowych...

Zestawienia bram garażowych i drzwi wejściowych -...

Piękny dom to duma i chluba właściciela, dlatego warto zadbać o kompleksowe i profesjonalne zaprojektowanie...

Udany komplet. Drzwi wejściowe i brama garażowa.

Dlaczego warto dobrać wygląd drzwi wejściowych do wyglądu bramy garażowej? Spójna kolorystyka oraz...

Jak ograniczyć straty energii w garażu? Bramy...

Każdy inwestor dąży do maksymalnego ograniczania strat ciepła w swoim domu. Dzięki temu, można znacząco...

Drzwi wejściowe dopasowane do Twoich potrzeb

Wybór drzwi zewnętrznych to wielkie wyzwanie! Są one bowiem wizytówką nie tylko budynku, ale i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.