Domy drewniane szkieletowe. Z kamerą na budowie domu drewnianego

2013-09-26 2:33 Andrzej T. Papliński
Dom murowany czy dom drewniany? - budowa domu szkieletowego
Autor: DOMY i DOMKI Domy szkieletowe wymagają zastosowania drewna najwyższej jakości. Jeśli ten warunek jest trudny do spełnienia, lepiej od razu zdecydować się na inną technologię i zaoszczędzić sobie kłopotów

Domy drewniane szkieletowe buduje się z belek drewnianych. Konstrukcja jest bardzo precyzyjna i przemyślana. Dlaczego więc tak mało popularny to typ domu? Spójrzmy na projekt domu drewnianego oczami inwestora. Radzi inż. Robert Wiktor. Stawiamy konstrukcję domu szkieletowego...

Domy drewniane szkieletowe

Domy szkieletowe mogą być wieczne - mówi Robert Wiktor i dodaje: - Pod pewnymi warunkami... Jakie to warunki musi spełnić dom kanadyjski, dowiesz się w naszym filmie. Jesteśmy z kamerą na budowie domu drewnianego.

Projekt domu drewnianego

Zbijana jest konstrukcja z belek, zrobiona już podłoga z pustką powietrzną. Co powinien wiedzieć o "domu z patyków" inwestor? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu.

Obejrzyj cały nasz serial: "Stan surowy bez błędów". Pierwszy serial budowlany MURATORA!

Kolejne odcinki serialu "Stan surowy bez błędów" - TUTAJ!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Ukluz
|

A skąd wziąć drewno dobrej jakości? Może znacie jakąś dobrą firmę w okolicach Warszawy?

Lucek :D
|

Panie Robercie , przestawianie ścian nie jest takie proste jak Pan to przedstawia. Każda ściana musi mieć podparcie , to znaczy, że nie może stać na samej płycie OSB. Stolarz , który dobijał oczep bardzo go uszkodził , bił w niego jak w mięso.. Płyty kartonowo - gipsowe nie powinny być instalowane pionowo , tak jak Pan to przedstawia , ponieważ wtedy konstrukcja domu jest mniej stabilna , powinny być łaty poziome najpierw.. To nadproże , które Pan pokazywał jest źle wykonane , ponieważ deski w nadprożu muszą być związane razem , izolacja jest istotna , ale te deski stoją na krawędziach ściany i na pewno z biegiem czasu się powykręcają..