Gwiazda betlejemska na Adwent - 5 super pomysłów na wieńce adwentowe z poinsecją

2022-11-17 11:43
Wieniec adwentowy
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe Wieniec adwentowy z naturalnych materiałów w klasycznych bożonarodzeniowych barwach

Wielkimi krokami zbliża się Adwent - okres poprzedzający Boże Narodzenie. Przedstawiamy pomysły na wieńce adwentowe z wykorzystaniem gwiazdy betlejemskiej, która stała się także u nas bożonarodzeniowym symbolem. Te dekoracje z pewnością przywołają magię świąt.

Wieńce adwentowe należą do jednych z ważniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów. Umilają oczekiwanie na Gwiazdkę tworząc wyjątkowy nastrój. Zamiast kupować gotowe dekoracje, może pokusicie się o samodzielne ich przygotowanie? Mamy dla Was 5 inspirujących pomysłów. Który wybierzecie?

Spis treści

  1. Efektowny wieniec z poinsecji w klimacie retro
  2. Klasyczny wieniec adwentowy z naturalnych materiałów
  3. Romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage
  4. Elegancki wieniec w jesiennych kolorach
  5. Nowoczesny wieniec w stylu skandynawskim

Efektowny wieniec z poinsecji w klimacie retro

Adwentowa aranżacja nie zawsze musi być udekorowana w sposób klasyczny lub świąteczny, co dowodzi ten wieniec utrzymany w klimacie retro z lat 70. Do wykonania tego wieńca z poinsecją potrzebna jest taca lub talerz, dwa, różnej wielkości słomiane wianki, futrzane wykończenie, naczynie, ziemia, poinsecje, ozdobne szpilki i szpilki florystyczne, gorący klej i pistolet do klejenia, suszone kwiaty i liście do dekoracji oraz patyczki podtrzymujące rośliny, świece i świeczniki.

Zobacz w galerii zdjęć, jak zrobić ten adwentowy wieniec ⇓⇓⇓

Klasyczny wieniec adwentowy z naturalnych materiałów

Oto wyjątkowo naturalna dekoracja - ten wieniec adwentowy jest ozdobiony szyszkami świerku i jodły, eszewerią, owocami róży, gałązkami sosny, ciętymi poinsecjami i czterema świecami w złotych świecznikach, w klasycznych, bożonarodzeniowych kolorach - czerwieni i zieleni.

Wskazówka: zaraz po przycięciu zanurz na krótko łodygi poinsecji w gorącej wodzie (ok. 60 st. C), a następnie w zimnej wodzie. Następnie umieść je w wypełnionych wodą probówkach, umieszczonych we wieńcu. W ten sposób przylistki w kształcie gwiazdy pozostaną olśniewająco piękne nawet przez dwa tygodnie.

Zobacz też: Pomysły na świąteczną dekorację ogrodu >>>

Wieniec adwentowy
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe Wieniec adwentowy w klasycznych kolorach Bożego Narodzenia - czerwonym i zielonym

Romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage

Ten romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage z ciętymi gwiazdami betlejemskimi świecami w ciepłych odcieniach różu jest niezwykle oryginalny i łatwy do wykonania.

  • Najpierw pokryj słomianą ramę wieńca mchem, a następnie dodaj zielone liście, barwiony eukaliptus, małe szyszki i miniaturowe bombki.
  • Następnie przymocuj do wieńca cztery świece i włóż osiem probówek.
  • Do probówek wlej wodę i umieść w nich cięte poinsecje.
  • Na koniec zawiąż aksamitne wstążki wokół świec i ustaw wieniec na zabytkowej paterze.

Tutaj też zaraz po przycięciu zanurz na chwilę łodygi poinsecji w gorącej wodzie (ok. 60 st. C), a następnie w zimnej wodzie.

Wieniec adwentowy
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe Romantyczny wieniec adwentowy

Elegancki wieniec w jesiennych kolorach

Tym razem propozycja adwentowego wieńca w jesiennych odcieniach odbiegających od klasycznej, świątecznej zieleni. Podstawę dekoracji stanowi słomiana baza umieszczona na tacy, która pokryta jest suszonymi kwiatostanami hortensji.

W centrum wieńca posadzono kremowe, miniaturowe poinsecje, a całość ozdobiono bombkami i czterema, białymi świeczkami w miedzianych świecznikach. Gałązki z owocami, spryskane na złoty kolor kłosy i trawy nadają świąteczny akcent tej kompozycji.

Wieniec adwentowy
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe Elegancki wieniec adwentowy

Nowoczesny wieniec w stylu skandynawskim

Ta efektowna kompozycja adwentowa w stylu skandynawskim jest nowoczesną alternatywą dla klasycznego, okrągłego wieńca. Minimalistyczna, wykonana z drewnianych kołków gwiazda pięknie komponuje się z czerwonymi przylistkami poinsecji. Ta aranżacja jest również bardzo prosta do wykonania.

Zobacz w galerii, jak wykonać ten wieniec ⇓⇓⇓

Święta Bożego Narodzenia w Polsce; Sprawdź, co o nich wiesz!

Pytanie 1 z 10
Co symbolizuje "pierwsza gwiazdka na niebie" w dzień Wigilii?
Pierwsza gwiazdka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE