Lato w ogrodzie: miłe spędzanie wolnego czasu
Latem spędzamy w ogrodzie najwięcej czasu. Ogród wypełnia bujna świeża zieleń, kwitną rośliny, w powietrzu uwijają się owady, co zwiastuje obfitość owoców. Letnie spotkania w ogrodzie to jest to!
Autor: www.thinkstockphotos.com
Lato w ogrodzie: kwitnące byliny nad brzegiem oczka wodnego
Wiele radości sprawia wykorzystywanie do przyrządzania potraw warzyw, ziół i owoców przyniesionych wprost z ogrodowych grządek. A co dopiero, gdy w słoneczne popołudnie przygotujemy posiłek w ogrodzie i do pomocy zaprosimy domowników. Wielką frajdą, zwłaszcza dla dzieci, będzie wspólna praca i ten razem spędzony czas. Na długo zapamiętają niezwykły smak przyrządzonych potraw.
Letni ogród : królestwo dzieci
Ogród stanie się ulubionym miejscem dziecięcych zabaw pod warunkiem, że wydzielimy dla nich specjalną przestrzeń i i wyposażymy w urządzenia dopasowane do ich potrzeb i możliwości: wieku, temperamentu, zainteresowań oraz – co bardzo ważne – do liczby przewidywanych użytkowników. Wtedy nie będziemy się stresować zniszczeniami powodowanymi podczas zabaw, a nasze dzieci i ich goście zyskają atrakcyjną, bezpieczną przestrzeń życiową.
Autor: GettyImages
Omieg wschodni
Letni goście w ogrodzie
Posiadacze ogrodów mają do zaoferowania swoim gościom coś specjalnego: wypoczynek w letnim salonie. Nie trzeba wiele wysiłku, aby przybysze poczuli się wyjątkowo. Wystarczy nakryć stół pod drzewem w otoczeniu pięknych roślin. Cieszyć będzie kolorowy obrus, lampiony i świece. Najprostsze potrawy wydają się wyjątkowe, gdy wokół zapada zmrok, cykają polne koniki, szumią drzewa i pachną kwiaty.
Letnie spotkania z przyrodą w ogrodzie
Możemy być pewni, że wkrótce po założeniu ogrodu pojawią się w nim najpierw rozmaite owady, potem ptaki i drobne zwierzęta. Nie tylko ślimaki czy gryzonie, takie jak myszy, nornice i karczowniki, które zagrażają naszym wymarzonym roślinom, ale też pożyteczne ropuchy i żaby, jaszczurki, a nawet jeże i nietoperze. Jeżeli w naszym ogrodzie jest oczko wodne czy staw, może zamieszkać w nim zaskroniec (poznamy go po żółtych plamach za skroniami).