Lato w ogrodzie: miłe spędzanie wolnego czasu

2017-06-27 11:44

Latem spędzamy w ogrodzie najwięcej czasu. Ogród wypełnia bujna świeża zieleń, kwitną rośliny, w powietrzu uwijają się owady, co zwiastuje obfitość owoców. Letnie spotkania w ogrodzie to jest to!

Wiele radości sprawia wykorzystywanie do przyrządzania potraw warzyw, ziół i owoców przyniesionych wprost z ogrodowych grządek. A co dopiero, gdy w słoneczne popołudnie przygotujemy posiłek w ogrodzie i do pomocy zaprosimy domowników. Wielką frajdą, zwłaszcza dla dzieci, będzie wspólna praca i ten razem spędzony czas. Na długo zapamiętają niezwykły smak przyrządzonych potraw.

Letni ogród : królestwo dzieci

Ogród stanie się ulubionym miejscem dziecięcych zabaw pod warunkiem, że wydzielimy dla nich specjalną przestrzeń i i wyposażymy w urządzenia dopasowane do ich potrzeb i możliwości: wieku, temperamentu, zainteresowań oraz – co bardzo ważne – do liczby przewidywanych użytkowników. Wtedy nie będziemy się stresować zniszczeniami powodowanymi podczas zabaw, a nasze dzieci i ich goście zyskają atrakcyjną, bezpieczną przestrzeń życiową.

Letni goście w ogrodzie

Posiadacze ogrodów mają do zaoferowania swoim gościom coś specjalnego: wypoczynek w letnim salonie. Nie trzeba wiele wysiłku, aby przybysze poczuli się wyjątkowo. Wystarczy nakryć stół pod drzewem w otoczeniu pięknych roślin. Cieszyć będzie kolorowy obrus, lampiony i świece. Najprostsze potrawy wydają się wyjątkowe, gdy wokół zapada zmrok, cykają polne koniki, szumią drzewa i pachną kwiaty.

Letnie spotkania z przyrodą w ogrodzie

Możemy być pewni, że wkrótce po założeniu ogrodu pojawią się w nim najpierw rozmaite owady, potem ptaki i drobne zwierzęta. Nie tylko ślimaki czy gryzonie, takie jak myszy, nornice i karczowniki, które zagrażają naszym wymarzonym roślinom, ale też pożyteczne ropuchy i żaby, jaszczurki, a nawet jeże i nietoperze. Jeżeli w naszym ogrodzie jest oczko wodne czy staw, może zamieszkać w nim zaskroniec (poznamy go po żółtych plamach za skroniami).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE