Praefa – prefabrykaty ścienne z keramzytobetonu

2008-09-16 2:00
Inne budowanie
Autor: PRAEFA

Są to gotowe, jednowarstwowe ściany wykonane z betonu lekkiego z kruszywem keramzytowym. W osi ściany umieszczone jest zbrojenie nośne z prętów stalowych. 

Konstrukcja

Prezentowana technologia przypomina budowanie z wielkiej płyty. Są to gotowe, jednowarstwowe ściany wykonane z betonu lekkiego z kruszywem keramzytowym. W osi ściany umieszczone jest zbrojenie nośne z prętów stalowych. Zbrojenie oblicza się oddzielnie dla każdego projektu. Wysokość prefabrykatów może się zmieniać w granicach od 50 do 360 cm, długość od 50 do 850 cm, a ich grubość wynosi 15; 17,5; 20 lub 24 cm. W ścianach są gotowe otwory okienne i drzwiowe (o dowolnych kształtach) oraz kanały do przeprowadzenia instalacji. Dzięki temu nie trzeba wykonywać dodatkowych bruzd, by ukryć rury i kable. Prefabrykaty ścian wewnętrznych mają grubość 10; 15; 17,5 lub 20 cm. W systemie oferowane są prostokątne żelbetowe płyty stropowe grubości 16, 18, 20, 21, 22, 24 cm, długości od 100 do 670 cm i podstawowej szerokości 120 cm. Płyty mogą mieć także różne kształty, o długości boków od 50 do 360 cm. Dostępne są również żelbetowe konstrukcje schodów o szerokości biegu 90 do 112 cm i wymiarach stopni 17,1 x 25 cm, 17,5 x 28 cm i 17,5 x 29 cm.

Najważniejsze informacje dotyczące technologii Praefa

Montaż. Konstrukcja domu, czyli wszystkie ściany, stropy i klatki schodowe, jest dostarczana i montowana przez specjalistyczne brygady montażowe Praefy. Do montażu potrzebny jest dźwig, na placu budowy musi więc być miejsce do jego ustawienia. Wykonanie fundamentów, konstrukcji dachu i wykończenie domu należy do inwestora.

Inne budowanie
Autor: PRAEFA

Wykończenie

Gładkie powierzchnie ścian i stropów zapewnione w technologii Praefa można wytapetować, a nawet pomalować bez wcześniejszego tynkowania. Ścian zewnętrznych można by nie wykańczać (zwłaszcza gdy na życzenie klienta elementy zostały wykonane w kolorze ceglastym). Wtedy jednak ściany nie spełniałyby wymagań normy cieplnej, dlatego dodatkowo ociepla się je 10-centymetrową warstwą styropianu i wykańcza tynkiem lub cegłą klinkierową.

Projekt

System nie jest modularny i w związku z tym nie ma katalogu typowych projektów. Prefabrykaty przygotowuje się na indywidualne zamówienie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE