Konkurs Fasada Roku 2022. Zagłosuj i wybierz najładniejszy budynek!

2022-10-21 7:22
Konkurs Fasada Roku 2022
Autor: Baumit Po raz kolejny elewacje z całej Polski będą walczyć o tytuł Fasady Roku 2022. Organizatorem konkursu jest firma Baumit.

Już po raz szesnasty elewacje z całej Polski walczą o tytuł Fasady Roku 2022. Organizatorem konkursu jest firma Baumit. Październik to ostatni miesiąc, kiedy internauci mogą wcielić się w rolę jurorów - ocenić kandydatów i wesprzeć realizacje ze swojego regionu.

Z końcem września poznaliśmy pełną listę uczestników tegorocznej edycji zmagań o miano najlepszej elewacji w Polsce, wykonanej w technologii Baumit. 30 września br, minął bowiem termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2022. Jednocześnie, październik to ostatni miesiąc, kiedy internauci mogą wcielić się w rolę jurorów i ocenić kandydatów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to już ostatni moment, by wesprzeć realizacje ze swojego regionu.

A wybór nie będzie łatwy. Z jednej strony mamy wysoki poziom kandydatów, z drugiej zaś dużą frekwencję – architekci, inwestorzy i wykonawcy w pięciu kategoriach wysunęli w tym roku kandydatury 270 elewacji z całej Polski. Obsadę konkursu tworzą w tym roku:

  • 40 nowych domów jednorodzinnych,
  • 136 nowych budynków wielorodzinnych,
  • 16 nowych budynków niemieszkalnych,
  • 41 budynki po termomodernizacji,
  • 37 budynków historycznych po renowacji.

Wśród zakwalifikowanych obiektów znalazły się realizacje z wielu regionów naszego kraju, a swoje reprezentacje mają zarówno duże aglomeracje miejskie, jak i niewielkie miejscowości czy wsie. Dobra architektura jest wszędzie, dlatego zwycięstwo wciąż pozostaje sprawą otwartą.

Czas na głosowanie internautów do końca października

Przed nami już tylko etap rozstrzygnięć. Wkrótce poznamy wyniki plebiscytu z udziałem internautów. Październik to bowiem ostatni miesiąc trwania głosowania online, w którym każdy z nas może ocenić dowolną liczbę kandydatów i wcielić się w rolę jurora konkursu. Wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.baumit.com i przyznać poszczególnym realizacjom od 1 do 5 gwiazdek, w zależności od tego, na ile oceniamy dany obiekt.

Jury również wybierze laureatów konkursu

Swoją niezależną opinię wyrażą także specjaliści, zasiadający w komisji konkursowej. 13-osobowe jury najpierw w drodze głosowania online wyłoni grupę finalistów, by następnie poddać ich ponownej ocenie podczas obrad zaplanowanych na listopad we Wrocławiu, gdzie swoją siedzibę ma organizator – firma Baumit. Laureaci pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymają tytuł Fasada Roku 2022 i 10 000 zł, ale to nie wszystko. Otworzą się przed nimi drzwi do rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Zwycięstwo w krajowej edycji konkursu oznacza bowiem automatyczną kwalifikację do konkursu Baumit Life Challenge, organizowanego co dwa lata, którego każdorazowo stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku.

Konkurs Fasada Roku

Konkurs Fasada Roku jest organizowany od 2007 r. Na przestrzeni 16 lat stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży architektoniczo-budowlanej, które każdego roku wyłania najlepsze elewacje Baumit, przypominając o ważnej roli, jaką fasady pełnią w naszym otoczeniu. Ideę wspierają uznane organizacje i media branżowe.

Fasada Roku 2022
Autor: Baumit
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie