Oranżeria - kształt i forma zgrane z architekturą domu

2012-10-10 12:53 Hanna Jankowska
Ogród zimowy okalający narożnik domu
Autor: Piotr Mastalerz Ogrodem zimowym można obudować narożnik domu. Wówczas przybiera on kształt altany okalającej dom z dwóch stron. Taka forma ogrodu zimowego uatrakcyjni bryłę każdego domu, czyniąc ją bardziej rozłożystą. Wprawdzie zabierze część miejsca w ogrodzie, ale osłoni jego strefę wypoczynkową od wiatru lub spojrzeń sąsiadów. Tak usytuowany ogród zimowy zawsze będzie dobrze oświetlony, dlatego doskonale nadaje się na oranżerię. Można też w nim odpoczywać, widząc ogród z kilku stron jednocześnie.

Oranżerię można urządzić nie tylko na werandzie. Choć to przejrzysta lekka budowla, oranżeria nie jest obojętnym elementem domu. Niezależnie od tego, czy w formie ogrodu zimowego dominuje geometria, czy fantazyjne kształty, musi być on zgrany z architekturą domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
borys
|

NIE

klaudia
|

Kurcze, piękne! Jak tylko będę mieć własny dom na pewno zainwestuję w oranżerię.. i w ogrodowe spa! Wypożyczyłam zimą wannę na wieczór panieński z spawogrodzie.pl no i zakochałam się. Już namawiam męża do kupna i powiem wam, że możliwość piwnych kąpieli go przekonała :)

gość
|

dla mnie to jest największe marzenie związane z domem.. liczę,że za rok już będę u siebie i wszystko będzie zrobione na tip top. kredyt hipoteczny z getinu w końcu rozwiązał nasze problemy mieszkaniowe.