Ławeczka w ogrodzie. Ogrodowe ławki - ZDJECIA

2019-06-06 8:32

Ławeczka w ogrodzie to dobry pomysł na stworzenie uroczego zakątka do wypoczynku. Ogrodowe ławki mogą być drewniane, metalowe, a nawet kamienne. Zobacz zdjęcia ławek w ogrodzie otoczonych roślinnością. Urządzanie ogrodu: inspiracje. Ławeczki w ogrodzie - ZDJECIA.

Przy urządzaniu ogrodu warto zaplanować zaciszny zakątek z ogrodową ławeczką. Takie miejsce pozwoli nam nie tylko na podziwianie pięknych roślin, które posadziliśmy w naszym ogrodzie, ale także będzie doskonałe na spędzenie nawet krótkiej przerwy w zabiegach pielęgnacji ogrodu. Ogrodowa ławka otoczona roślinami zaprasza do odpoczynku!

>>Przeczytaj też: Jak stworzyć ładne i funkcjonalne miejsce wypoczynku w ogrodzie

Ławeczka w ogrodzie - jaką ławkę wybrać?

Na rynku kupić można ławki ogrodowe z różnych materiałów: drewna, metalu, a nawet kamienia. To, jaką ławeczkę wybierzemy, zależy od naszych upodobań oraz od samej kompozycji i charakteru ogrodu. Do ogrodu w stylu minimalistycznym wybierzmy ławkę prosta w stylu, natomiast do ogrodu naturalistycznego najlepiej będzie pasowała ławeczka drewniana albo żeliwna. Wybierając ławkę do ogrodu musimy także mieć na uwadze konieczność jej konserwacji - dotyczy to w szczególności mebli z drewna i metalu.

Ławeczka w ogrodzie - gdzie ustawić ogrodową ławkę?

Ogrodową ławeczkę najlepiej ustawić w miejscu otoczonym roślinnością. Uroczy zakątek można stworzyć sadząc z tyłu i po bokach ławki kwitące byliny. Dobrym pomysłem jest też stworzenie zielonej ściany tworzącej tło dla mebla - taką powierzchnię mogą tworzyć na przykład rozrośnięte pnącza rozpięte na kratkach zlokalizowanych bezpośrednio za ławką.
Zwróćmy uwagę na łatwość dostępu do ławki - rośliny otaczające ławkę nie powinny jej zasłaniać i ją zarastać.

>>Przeczytaj też: Jakie rośliny sadzić przy miejscu wypoczynku w ogrodzie

Pamiętajmy też o tym, by ogrodową ławkę ustawić na stabilnej powierzchni, najlepiej na utwardzonej posadzce. Nóżki ławki nie powinny zagłabiać się w podłoże. Meble z drewna jeśli będą bezpośrednio stykać się z wilgotnym podłożem, mogą szybko ulegać gniciu.

Zobacz w galerii zdjęcia ogrodowych ławeczek!

Aranżacja miejsca do wypoczynku  

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas - szczególnie w ciepłe, słoneczne dni. Warto więc pomyśleć o odpowiedniej aranżacji miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Zobaczcie propozycję naszego eksperta - stylistki wnętrz Anny Rusiniak-Malinowskiej.

Zobacz film o aranżacji miejsca wypoczynku w ogrodzie

Ogród – aranżacja miejsca do wypoczynku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.