Kwiaty doniczkowe - ranking 2015. Jakie rośliny doniczkowe najczęściej kupowano w 2015 roku

2016-01-12 12:17 Katarzyna Józefowicz

Wśród kwiatów doniczkowych najchętniej kupowanych w 2015 roku prym wiodły storczyki. A jakie inne rosliny doniczkowe cieszyły się dużą popularnością? Poznajcie ranking 2015: najczęściej kupowane kwiaty doniczkowe.

Rośliny doniczkowe są niezastąpionym elementem dekoracyjnym każdego mieszkania, domu i biura, dlatego coraz chętniej są uprawiane we wnętrzach. Ich rosnąca popularność sprawiła, że wybór gatunków i odmian jest obecnie bardzo bogaty, dlatego bez trudu można znaleźć wśród nich coś odpowiedniego do każdego wnętrza.

Jakie kwiaty doniczkowe kupowano najczęściej w 2015 roku

W roku 2015 na liście najczęściej kupowanych kwiatów doniczkowych jedno z pierwszych miejsc niezmiennie zajmowały storczyki. Najpopularniejsze okazały się stosunkowo łatwe w uprawie i polecane dla początkujących sorczyki z rodzaju Phalaenopsis, których oryginalne kwiaty oszałamiają różnorodnością barw i wzorów na płatkach.

>>Przeczytaj też: Phalaenopsis: najpopularniejszy storczyk

W minionym roku, podobnie jak w kilku ostatnich sezonach, dużym zainteresowaniem cieszyły się także zamiokulkasy i skrzydłokwiaty, które swoją niesłabnącą popularność zawdzięczą przede wszystkim niezwykłej urodzie i niewielkim wymaganiom.

Moda na ciekawe rośliny sprawiała, że coraz chętniej podejmowaliśmy się również uprawy gatunków egzotycznych lub oryginalnych. Prym wśród nich wiodły głównie muchołówki, ale nierzadko wybierano też bardziej wymagające rośliny owadożerne jak np. rosiczki czy dzbaneczniki. Chętnie decydowaliśmy się też na rośliny dość egzotyczne jak np. pachira wodna, lithops (tzw. żywe kamienie) czy palma hawajska (Brighamia insignis)– wbrew nazwie roślina nie jest palmą). Ich uprawa nie jest wprawdzie najłatwiejsza, ale ponieważ zachwycają oryginalną swoją urodą, z pewnością warte są naszej uwagi.

W minionym roku do uprawy w mieszkaniu chętnie wybierane były także rośliny doniczkowe ozdobne z owoców, wśród których najbardziej popularne okazały się nertery (mech kolarowy), cytrusy oraz ardisia.

Do łask powróciły również palmy, których elegancki wygląd i egzotyczna uroda uatrakcyjniają każde wnętrze. Wśród najbardziej popularnych gatunków palm znalazły się: chamedora, kencja, areka, daktylowiec karłowaty, a także łudząco podobny do palmy sagowiec odwinięty.

  >>Przeczytaj też: Najpopularniejsze palmy do doniczkowej uprawy w domu: warunki uprawy, pielęgnacja, gatunki

  W okresie świąt Bożego Narodzenia, podobnie jak w kilku ostatnich latach, absolutnym hitem sprzedażowym okazały się poinsecje (gwiazdy betlejemskie). Mimo dużej różnorodności odmianowej, w 2015 roku najchętniej wybierane były gwiazdy betlejemskie o tradycyjnej, czerwonej barwie przykwiatków, które najbardziej wpisywały się w świąteczny klimat.

  Zobacz zdjęcia kwiatów doniczkowych najchętniej kupowanych w 2015 roku

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  KOMENTARZE