Meble ogrodowe – co nowego w ofercie mebli do ogrodu

2015-06-01 18:01
meble-ogrodowe
Autor: LEROY MERLIN Meble ogrodowe modułowe Alfort z oferty Leroy Merlin

Warto zadbać, by na tarasie czy miejscu wypoczynku w ogrodzie znalazły się wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Zobacz, jakie ciekawe meble znajdują się w tegorocznej ofercie mebli do ogrodu. Meble ogrodowe – nowości.

Letni wypoczynek w ogrodzie pozwala przyjemnie zrelaksować się w otoczeniu natury i odetchnąć od codziennego zgiełku. Podwieczorek z bliskimi lub miłe spotkanie z przyjaciółmi, pozawala się odprężyć i zregenerować siły, dlatego warto zadbać, by kącik wypoczynkowy w ogrodzie był wygodny i wyposażony w komfortowe i nowoczesne meble. Nie jest to zadanie trudne, gdyż obecnie oferta producentów mebli ogrodowych jest niezwykle bogata i każdego roku powiększa się o kolejne, interesujące nowości

Meble ogrodowe –nowości na ten sezon

W tegorocznym sezonie wśród wielu ciekawych propozycji znajdują się przede wszystkim trwałe i wygodne meble z praktycznego technoratanu, nowoczesne meble z aluminium i stali szlachetnej, oryginalne meble z włókna szklanego oraz ciekawe meble drewniane (najczęściej drewna egzotycznego, np. teak, eukaliptus, merantii). Stylem dominującym jest minimalizm i prostota form. Stalowe lub metalowe konstrukcje foteli i kanap, uzupełnione są atrakcyjnymi plecionkami z trwałych i nowoczesnych materiałów (np. technorattanu), a stoły i ławy wykończone blatami z wytrzymałego i eleganckiego szkła lub włókna szklanego.

Ogrodowe meble modułowe

Nowością są też ciekawe, dające wiele możliwości wykorzystania meble modułowe, znane dotychczas jedynie z aranżacji wnętrz w naszych mieszkaniach. W zależności od potrzeb, można je zestawiać lub rozsuwać, tworząc różne kombinacje, dostosowane do naszych aktualnych potrzeb. Na uwagę zasługują także bardzo interesujące kanapy, leżanki i sofy ogrodowe, wyposażone w rodzaj rozkładanego baldachimu chroniącego przed słońcem, a spotykanego dotychczas jedynie w koszach plażowych. Podobne rozwiązania zastosowano także w leżakach ogrodowych, wyposażając je w wiszące parasole lub zadaszenia i osłony przeciwsłoneczne.

Meble ogrodowe z włókna szklanego i bazaltowego

W obecnym sezonie, producenci pomyśleli także o osobach preferujących bardzo nowoczesne wzornictwo i zaproponowali im oryginalne i ciekawe meble z trwałego, białego lub kolorowego włókna szklanego (lub polietylenu). Szczególnie oryginalne są zestawy, w których zamontowane zostało podświetlenie wewnętrzne (zwykle diodami LED), zapieniające niezwykły klimat wieczornego odpoczynku w ogrodzie. Niszową propozycję stanowią natomiast bardzo ciekawe i warte uwagi meble z włókna bazaltowego, które są trwałe, lekkie, łatwe w pielęgnacji i niezwykle oryginalne. Niezwykłym pomysłem są także siedziska przypominające naturalne kamienie. Pomysł narodził się we Francji (projekt francuskiech designerów) i zyskał już sporą rzeszę sympatyków. Meble według projektu francuskich twórców (zwykle poduszki, pufy i leżanki), wykonane są z odpornych, miękkich i zabezpieczonych przed czynnikami atmosferycznymi materiałów, których wygląd i kształt do złudzenia przypomina naturalne kamienie.

Meble ogrodowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają