Najpopularniejsze rośliny pienne na balkony

2017-06-26 11:32

Wśród kwiatów balkonowych na uwagę zasługują uprawiane w donicach rośliny w formie drzewek (tzw. forma pienna). Pięknie kwitnące róże pienne, lantany, kloniki czy fuksje to prawdziwa ozdoba balkonu. Poznaj kwitnące drzewka na balkony.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się uprawiane w donicach formy pienne roślin balkonowych. Obsypane kwiatami pienne róże, lantany, kloniki (Abutilon), fuksje, bugenwille, datury, oleandry, ketmie, tibuchiny czy złocienie krzewiaste (Argyranthemum) w sezonie są prawdziwą ozdobą balkonu czy tarasu.

Rośliny balkonowe pienne - pielęgnacja

Decydując się na ozdobienie balkonu czy tarasu kwitnącymi drzewkami, pamiętajmy że choć ich pielęgnacja nie jest trudna, to warto poświęcić na nią trochę czasu. Rośliny balkonowe pienne najlepiej posadzić w ziemi do kwiatów balkonowych. Pojemniki obowiązkowo powinny mieć otwór bądź otwory w dnie i około 10-centymetrową warstwę drenażu. Sadząc rośliny balkonowe do donic czy skrzyń wymieszajmy z podłożem wolno działający nawóz, który uwalniając się stopniowo podczas sezonu zapewni zasilanie drzewek w potrzebne składniki pokarmowe. Nie zapominajmy o regularnym podlewaniu kwitnących drzewek na balkonie. Najlepiej nawadniać rano lub wieczorem, a w czasie upałów podlewać bardziej intensywnie. Usuwając systematycznie przekwitające kwiatostany pobudzamy roślinę do wytwarzania nowych, a tym samym do obfitszego kwitnienia.Korony obsypanych kwiatami drzewek stają się ciężkie, a cienkie pnie – szczególnie młodych roślin – nie zawsze mogą je utrzymać. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczenie przed złamaniem, przywiązując pień do podpórki (na przykład bambusowego kija). Nie ustawiajmy piennych roślin balkonowych w miejscach, gdzie mogą być narażone na silne podmuchy wiatru.

Kwiaty balkonowe: ciekawe pomysły na obsadzenie skrzynek balkonowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE