Zrób sam prostą dekorację świąteczną z puszki i poinsecji

2017-11-30 11:36
Gwiazda betlejemska
Autor: Stars Unite Europe

Do bożonarodzeniowej dekoracji domu chętnie wykorzystujemy doniczkowe poinsecje. Aby nabrały świątecznego charakteru wystarczy doniczkę z rośliną wstawić do ciekawej osłonki, którą można wykonać samodzielnie z... puszki. Zobacz na zdjęciach, jak łatwo można zrobić osłonkę na doniczkową poinsecję.

Tworzenie dekoracji z przedmiotów użytych wcześniej do innych celów jest obecnie bardzo popularne. Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia warto wykorzystać upcykling do przygotowania oryginalnych ozdób. Dzięki właściwym akcesoriom nawet klasyczna gwiazda betlejemska może zostać zmieniona w elegancki świąteczny stroik. Z odrobiną wysiłku zwykła puszka po artykułach spożywczych może zostać przekształcona w pomysłową osłonkę na doniczkę.

Poinsecja w osłonce z puszki to świetny pomysł na świąteczny stroik, który można samodzielnie zrobić w ostatniej chwili. Jest łatwy do wykonania i nie wymaga dużych umiejętności manualnych, a materiały do jej wykonania znajdują się w każdym domu. Oprócz średniej wielkości poinsecji, potrzebne są jedynie pusta puszka, kawałek tektury, gałązka jodły, mała bombka, wstążka i klej na gorąco.

Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Do wykonania dekoracji z poinsecją w puszce potrzebne są następujące materiały: jedna średniej wielkości poinsecja, pusta puszka, pasek tektury, gałązka jodły, mała bombka, wstążka i klej na gorąco. Wskazówka: otwórz puszkę otwieraczem do puszek, który nie pozostawia ostrych krawędzi (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Wytnij tekturę do wielkości puszki i przyklej ją klejem na gorąco do jej zewnętrznej ścianki. Następnie owiń pasek tektury wokół puszki (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Przymocuj gałązkę świerku do puszki za pomocą wstążki (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Na koniec przyczep bombkę do wstążki i zawiąż ją w ozdobną kokardę. Twoja ozdobna osłonka na doniczkę z puszki jest skończona! (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Gwiazda betlejemska w świątecznej odsłonie (fot. Stars Unite Europe)
Kupujemy gwiazdę betlejemską: jak kupić ładną poinsecję
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają