Zrób sam prostą dekorację świąteczną z puszki i poinsecji

2017-11-30 11:36
Gwiazda betlejemska
Autor: Stars Unite Europe

Do bożonarodzeniowej dekoracji domu chętnie wykorzystujemy doniczkowe poinsecje. Aby nabrały świątecznego charakteru wystarczy doniczkę z rośliną wstawić do ciekawej osłonki, którą można wykonać samodzielnie z... puszki. Zobacz na zdjęciach, jak łatwo można zrobić osłonkę na doniczkową poinsecję.

Tworzenie dekoracji z przedmiotów użytych wcześniej do innych celów jest obecnie bardzo popularne. Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia warto wykorzystać upcykling do przygotowania oryginalnych ozdób. Dzięki właściwym akcesoriom nawet klasyczna gwiazda betlejemska może zostać zmieniona w elegancki świąteczny stroik. Z odrobiną wysiłku zwykła puszka po artykułach spożywczych może zostać przekształcona w pomysłową osłonkę na doniczkę.

Poinsecja w osłonce z puszki to świetny pomysł na świąteczny stroik, który można samodzielnie zrobić w ostatniej chwili. Jest łatwy do wykonania i nie wymaga dużych umiejętności manualnych, a materiały do jej wykonania znajdują się w każdym domu. Oprócz średniej wielkości poinsecji, potrzebne są jedynie pusta puszka, kawałek tektury, gałązka jodły, mała bombka, wstążka i klej na gorąco.

Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Do wykonania dekoracji z poinsecją w puszce potrzebne są następujące materiały: jedna średniej wielkości poinsecja, pusta puszka, pasek tektury, gałązka jodły, mała bombka, wstążka i klej na gorąco. Wskazówka: otwórz puszkę otwieraczem do puszek, który nie pozostawia ostrych krawędzi (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Wytnij tekturę do wielkości puszki i przyklej ją klejem na gorąco do jej zewnętrznej ścianki. Następnie owiń pasek tektury wokół puszki (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Przymocuj gałązkę świerku do puszki za pomocą wstążki (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Na koniec przyczep bombkę do wstążki i zawiąż ją w ozdobną kokardę. Twoja ozdobna osłonka na doniczkę z puszki jest skończona! (fot. Stars Unite Europe)
Poinsecja w osłonce
Autor: Stars Unite Europe Gwiazda betlejemska w świątecznej odsłonie (fot. Stars Unite Europe)
Kupujemy gwiazdę betlejemską: jak kupić ładną poinsecję
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE