Zaplanuj podjazd i ogrodzenie. Dom piękny już od frontu

2021-05-01 8:53 Materiał sponsorowany
Ogrodzenie Murro Polbruk
Autor: Polbruk Ogrodzenie Murro

Jeżeli posesja już od „progu” ma zrobić dobre wrażenie na odwiedzających osobach, warto zacząć jej projektowanie od stylowego ogrodzenia i podjazdu. To dwie pierwsze rzeczy, które zobaczą goście podczas odwiedzin.

Większość obecnie budowanych domów charakteryzuje styl nowoczesny. Ma to wpływ na wygląd ogrodu i całego otoczenia posesji, które zawsze powinno być spójne z bryłą budynku. Przy projektowaniu modernistycznych założeń stawia się na minimalizm, oszczędność w formie, neutralność, harmonię i geometryzm. Kolory popularne w stylu nowoczesnym to szarości i beże, a także klasyczne - czerń i biel. Materiały wskazane w aranżacjach w tym stylu to drewno, kamień oraz beton, a konkretniej prefabrykaty betonowe, za pomocą których można wykonać nawierzchnie, ogrodzenia czy inne elementy małej architektury. Nieustannie zyskują one na popularności, ze względu na swoją cenę, jakość, trwałość, a także ciekawy design. Wiele z nich doskonale nadaje się do budowy podjazdów i ogrodzeń przy nowoczesnych inwestycjach. 

Polbruk Ideo
Autor: Polbruk Polbruk Ideo

Piękne pierwsze wrażenie: stylowy podjazd do domu

Taras jest salonem w ogrodzie, natomiast podjazd to przedłużenie garażu. Zwykle to właśnie na nim goście parkują swoje samochody. Dlatego przed wyborem płyt, z których zostanie wykonamy, warto zastanowić się, jakie samochody będą się po nim poruszać i na nim parkować. Jeśli tylko pojazdy osobowe, to odpowiednie będą płyty o grubości co najmniej 6 cm. Jeśli natomiast będą to pojazdy cięższe niż 3,5 tony, wskazane są płyty o grubości równej bądź większej niż 8 cm. Właściwości każdego produktu oraz rekomendację jego stosowania należy sprawdzić przed zakupem w dokumentach przygotowywanych przez producenta, w tzw.  Deklaracji Właściwości Użytkowych. To właśnie tam znajdują się informacje, do jakiego obciążenia ruchu dany produkt jest zalecany.

W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzają się wielkoformatowe płyty. Warto tu zwrócić uwagę na płytę Polbruk Magna. Posiada ona wymiar 100x75 cm oraz 50x75 cm, grubość 8 i 10 cm, gładką fakturę i jest dostępna w kilku odcieniach szarości: stalowym, bazaltowym, nerino oraz ciepłym kolorze latte.

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Polbruk Magna

Inspirującym rozwiązaniem, które również doskonale komponuje się z nowoczesnym stylem jest płyta Polbruk Extrano. Została ona zaprojektowana z myślą o tych, którzy chcą zaskoczyć swoich gości niesztampowym i bardzo nowoczesnym designem. Płyta ma kształt kwadratu o wymiarach 50x50 cm. To, co sprawia, że jest ona ciekawą propozycją, to regularne otwory przypominające wyglądem pasy na futrze tygrysa lub kubistyczne kłosy zboża. Jej niewątpliwym atutem jest również fakt, że występuje w kilku odcieniach szarości – kolorze grafitowym, nerino i szarym. Dzięki temu można stworzyć ciekawy wzór, choćby wytyczając końce podjazdu czy jego krawędzie. Extrano ma jeszcze jedną niezwykle ważną cechę. Wzór pełni jednocześnie funkcję otworów, które umożliwiają odprowadzenie wód opadowych do gruntu. Zapobiega to powstawaniu kałuż na nawierzchni oraz umożliwia jej szybsze wysychanie. Extrano to płyta ekologiczna i przyjazna naturze.

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Polbruk Extrano
Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Polbruk Extrano

Kolejną płytą, którą warto rozważyć przy budowie podjazdu jest tegoroczna nowość - Polbruk Triada. Jest ona kwintesencją minimalizmu w designie. Posiada oszczędny, prostokątny kształt, gładką fakturę i jednorodny kolor. Płyta występuje aż w pięciu odcieniach szarości: nerino, onyx, stalowym, szarym i grafitowym, w trzech rozmiarach 20x30 cm, 20x40 cm oraz 20x50 cm i posiada grubość 8 cm.  Stwarza to wiele opcji komponowania interesujących, geometrycznych wzorów.

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Polbruk Triada

Powyższe przykłady pokazują potencjał i możliwości betonowych prefabrykatów przy aranżacji podjazdu. Zwolennicy dużych formatów docenią płytę Polbruk Magna, dla szukających oryginalnych, designerskich, a równocześnie ekologicznych rozwiązań odpowiednia będzie płyta Polbruk Extrano. Sympatycy bardziej klasycznych, nieco mniejszych, ale wyjątkowo eleganckich wzorów z pewnością zwrócą uwagę na kostkę Polbruk Triada. 

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Płyta Polbruk Magna, Ogrodzenie Murro

Praktyczne i nowoczesne ogrodzenie

Podobnie jak w przypadku podjazdów, wybór prefabrykatów betonowych do budowy ogrodzeń jest również szeroki. Znaczna część z nich jest dostępna w uniwersalnych szarościach i z tego względu doskonale pasuje do stylu nowoczesnego. W przypadku ogrodzeń z elementów betonowych do wyboru mamy dwa rodzaje prefabrykatów, które różnią się od siebie fakturą. Jeśli zależy nam na ogrodzeniu, które przypomina bardziej kamienny mur, to ciekawym rozwiązaniem jest Polbruk Antara II. Są to łupane pustaki o grubości 18 cm i wymiarach 20x40 cm. Zbudowane z nich ogrodzenie można zwieńczyć daszkiem płaskim lub dwuspadowym. Antara II jest dostępna w aż czterech kolorach, ale do stylu nowoczesnego najlepiej pasują dwa odcienie szarości, czyli nerino i grafitowy.

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Ogrodzenie Antara II

Alternatywą dla ogrodzenia wyglądającego niczym kamienny mur jest wykonanie go z elementów o gładkiej fakturze. Tu do wyboru mamy dwa produkty: Polbruk Murro oraz Polbruk Neo. Pierwszy z nich to nowość na rynku. Prefabrykaty Murro mają wymiar 20×50,4 cm i wysokość 20 cm. Doskonale nadają się do budowy ogrodzenia o charakterze litego muru. Większość kolorów, w których dostępne są elementy Murro, pasuje do modernistycznej architektury. Są to grafitowy, stalowy, nerino oraz onyx. Murro jest dostępne również w kolorze latte, który z kolei świetnie sprawdzi się w klasycznych lub śródziemnomorskich kompozycjach

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Ogrodzenie Murro

Równie ciekawie prezentuje się ogrodzenie Neo znane na rynku już od kilku lat. Pustaki Neo mają wymiar 20×60 cm i wysokość 10 cm. Porównując oba ogrodzenia, elementy Neo są o połowę niższe i odrobinę dłuższe niż Murro. Neo jest dostępne w kolorach: stalowym i grafitowym, idealnie pasujących do nowoczesnych aranżacji. Ogrodzenia wykonane z Murro i Neo możemy zwieńczyć płaskim daszkiem.

Ogrodzenia i podjazdy Polbruk
Autor: Polbruk Ogrodzenie Neo

Gdy już wybierzemy płyty do budowy podjazdu i prefabrykaty betonowe do wzniesienia ogrodzenia, pamiętajmy o tym, że pożądany efekt końcowy uzyskamy tylko w przypadku, gdy pozostałe elementy aranżacji również będą do nich pasować. To najlepszy sposób na zrobienie dobrego wrażenia na gościach odwiedzających posesję.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE