27. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2019. Naturalny wybór, czyli jak otoczyć się zielenią

2019-06-18 10:54
Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE
Autor: Agencja Promocji Zieleni

ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA to nie tylko najciekawsze targi roślin i ogrodów w Polsce, to także źródło inspiracji, miejsce wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Wystawa organizowana jest z pasji do roślin i dbałości o jakość produktów, a jej celem jest prezentowanie najnowszych osiągnięć hodowlanych i technologicznych rozwiązań, a także promowanie działań wspierających zielony biznes. To miejsce spotkania profesjonalistów i konsumentów, a także naturalny wybór dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez zieleni.

Efektem synergii dwóch wydarzeń: 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz 4. edycji FLOWER EXPO POLSKA, które odbędą się od 5 do 7 września 2019 r. w Warszawskim EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, jest największa oferta „zielonej branży” prezentowana w jednym miejscu i czasie. Targi to punkt obowiązkowy w kalendarzu profesjonalistów zajmujących się szkółkarstwem, zielenią miejską, hurtowników oraz florystów i przedstawicieli kwiaciarni, którym dedykowane są dwa pierwsze dni wydarzenia, oraz konsumentów i hobbystów, dla których przygotowano ostatni dzień, czyli sobotę. Produkty z najwyższej półki, pokazy, seminaria, konkursy – to tylko niektóre z atrakcji nadchodzącego przeglądu dynamicznie zmieniającego się i rosnącego w siłę „zielonego sektora gospodarki”.

Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE
Autor: Agencja Promocji Zieleni

Naturalny wybór

Tegoroczne hasło targów – „Naturalny wybór” – zwraca uwagę na organiczną potrzebę człowieka otaczania się zielenią, a jednocześnie na konieczność podnoszenia świadomości w podejmowaniu decyzji z poszanowaniem natury. Motto nawiązuje do mocno wpisanego w polską tradycję zamiłowania do kwiatów, które stanowią nieodłączny element celebrowania najważniejszych okazji oraz podkreśla, że zieleń to niezwykle ważny składnik życia. Idea ta przyświeca tworzeniu scenografii i programu targów, a także tematom poruszanym na seminariach branżowych oraz w prelekcjach dla pasjonatów i hobbystów.

Zielony biznes kwitnie

Dobra koniunktura na rynku roślin trwa – tylko w kwietniu tego roku eksport kwiatów z Holandii wzrósł o 19% do 343 mln Euro. Biznes kwitnie i widać to nie tylko w zapowiadanej zróżnicowanej ofercie, ale też innowacyjnych tematach poszczególnych punktów programu. ZIELEŃ TO ŻYCIE skupia się wokół roślin ozdobnych i owocowych, techniki, wyposażenia ogrodu i terenów zieleni, natomiast  prezentuje kwiaty cięte, rośliny doniczkowe oraz akcesoria dekoracyjne.
FLOWER EXPO POLSKA Międzynarodowe grono uczestników gwarantuje duży potencjał biznesowy, a także zwiększa zasięg działań i promocji. Udział w Targach wzorem lat ubiegłych zapowiedziało na chwilę obecną ponad 200 wystawców z 10 krajów, m.in. z Holandii, Niemiec, Danii, Włoch, Belgii, Francji, Litwy czy Kenii.

Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE
Autor: Agencja Promocji Zieleni

Bogaty program 27. Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE

Targi to nie tylko inspirujące prezentacje wystawców, ale także okazja do wymiany wiedzy podczas licznych spotkań z ekspertami. Obecność na wystawie daje więc szerokie możliwości biznesowe, ale też uzyskania informacji dotyczących rynku polskiego i europejskiego. Zapraszani przez ZIELEŃ TO ŻYCIE prelegenci to praktycy, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, podają gotowe rozwiązania, zachęcają do wprowadzania zmian.

  • Seminarium „Wiedza dla Producentów” na temat nowoczesnych metod produkcji, ochrony roślin, a także zmian w przepisach np. w odniesieniu do nowych zasad paszportów dla roślin, które wejdą w życie pod koniec tego roku. W ramach bloku „Wiedza dla Handlu” poruszone zostaną zagadnienia dotyczące prowadzenia centrów i punktów sprzedaży roślin w porównaniu z sieciami DIY.
  • Na konferencji Mocno Zielone Miasto spotkają się m.in.: ogrodnicy miejscy, inspektorzy i specjaliści, odpowiedzialni za zieleń publiczną w miastach i gminach, architekci krajobrazu, wykonawcy. W programie m.in.: „Więcej natury w mieście – trendy i rozwiązania”, „Gatunki roślin przyjazne dla owadów, ptaków i zwierząt” oraz „Pszczoły w miastach”.
  • Branżowi goście będą mogli prowadzić rozmowy handlowe z wystawcami w specjalnie przygotowanej strefie spotkań.
  • Organizatorzy zapraszają również do niezwykle różnorodnej sekcji florystycznej, gdzie specjalnie dla hurtowni i handlu retail zaprezentowana zostanie oferta kwiatów ciętych i doniczkowych, dekoracji i dodatków. Godne uwagi będą też pokazy mistrzów florystyki, spotkania z ekspertami i seminaria dla kwiaciarni i florystów („Trendy i ekonomika w nowoczesnej kwiaciarni”, „Social media w promocji kwiaciarni w praktyce – działania i koszty” czy „Rośliny doniczkowe w dekoracjach eventowych”).
  • Ogromne emocje z pewnością wzbudzi oczekiwany przez wielu gości Konkurs Roślin Nowości 2019. W tym roku również, rywalizacja będzie otwarta dla producentów i hodowców niebiorących udziału w targach, co na pewno zwiększy poziom napięcia w oczekiwaniu na decyzję jury. To szczególna okazja do promocji szkółek w kraju i za granicą!
Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE
Autor: Agencja Promocji Zieleni

Podczas Targów będzie można zobaczyć jak przyciągnąć pszczoły do ogrodu, zbudować domki dla zapylaczy, skorzystać z wiedzy ekspertów w strefie porad. Na gości czekają otwarte warsztaty, a także kiermasz roślin. Nie może zabraknąć również miejsca relaksu w cieniu dużych drzew i otoczeniu kompozycji z roślin.

Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla gości branżowych. W sobotę, ostatniego dnia na targi może przyjść każdy pasjonat ogrodnictwa i skorzystać z ciekawych prelekcji. W programie przewidziane są wykłady otwarte umożliwiające zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu sadzenia, pielęgnacji czy funkcjonowania ogrodu. W agendzie m.in.: „Formy naturalne do ogrodu”, „Róże pnące do ogrodów przydomowych” czy „Porady z zakresu cięcia i pielęgnacji krzewów ozdobnych”.

Serwis Murator.pl jest patronem medialnym 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE 2019

Zapraszamy!

Informacje dotyczące programu, zgłoszenia na konferencję i seminaria oraz rejestracja dla klientów branżowych na: www.zielentozycie.pl

Więcej o sekcji florystycznej na: www.flowerexpo.pl

Bilety do kupienia w kasach EXPO XXI Warszawa

Wystawa Zieleń to życie 2019
Autor: Agencja Promocji Zieleni
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie