Meble ogrodowe po sezonie. Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

2017-10-18 12:02 Elżbieta Borkowska-Gorączko

Meble ogrodowe - niezależnie od materiału, z jakiego są zrobione - po sezonie trzeba oczyścić, umyć i przenieść do pomieszczenia, gdzie przechowa się je przez zimę. Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Meble ogrodowe po sezonie należy umyć wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, może to być płyn do naczyń lub szare mydło. Po wysuszeniu te z wikliny, rattanu, bambusa oraz włókien bananowca powinniśmy przenieść do suchego i chłodnego pomieszczenia, na przykład garażu. Także meble z drewna rodzimych gatunków drzew – sosny, świerku, olchy – powinny zimować w pomieszczeniu. Wcześniej, jeżeli były olejowane, dobrze jest je po sezonie jeszcze raz pokryć warstwą oleju do drewna.

>>Przeczytaj też: Jak dbać o meble ogrodowe, by służyły jak najdłużej

Podobnie należy zakonserwować drewno egzotyczne oraz dębowe i akacjowe, jednak nie musi ono zimować w zamkniętym pomieszczeniu – bardzo dobra jest zadaszona wiata, która chroni przed opadami i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Jeżeli nie ma innej możliwości, można je zostawić na tarasie, ale wcześniej warto je osłonić pokrowcami. Mebli z surowców roślinnych nie wolno przechowywać w gorących i suchych pomieszczeniach, bo mogą się rozeschnąć. Meble aluminiowe i z tworzywa sztucznego wysokiej jakości (także technorattanu) są odporne na warunki atmosferyczne, więc zimę mogą spędzić na dworze. Na zewnątrz pozostawia się także meble stalowe i żeliwne.

>>Przeczytaj też: Jak konserwować drewniane ogrodzenie, taras i meble ogrodowe

Późna jesień na tarasie
Autor: www.thinkstockphotos.com
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
arcio
|

myślę że warto pomyśleć o pomieszczeniu typu self storage. nie ma co zagracać sobie garażu, w którym i tak może być mało miejsca jak ma się dwa samochody tak jak ja. osobiście korzystam z Less Mess bo są najbliżej mnie i nie żałuję, śmiało mogę polecić jak ktoś szuka jakichś konkretów. pomieszczenia są ogrzewane, wentylowane no i czyste, nie ma obaw że tam się coś zadzieje. a dodatkowo fajne jest to, że są elastyczni jeżeli chodzi o dobór konkretnej wielkości pomieszczeń, tzn po zimie jak większość rzeczy zabieram (meble ogrodowe, rowery), to zamieniam pomieszczenie na mniejsze i trzymam tam pozostałe szpergały. obsługa też bardzo fajna zawsze jak coś trzeba załatwić to nie ma problemu

Anna Kowal
|

Tez uważam, że to dobry pomysł, w tym roku na czas zimy wynajęliśmy magazyn, sporo miejsca, tak że zmieścił się tez rower i opony. Magazyny są suche i czyste więc nic się nie zniszczyło.

Matej34
|

Dobrym pomysłem jest wynajęcie magazynu. Polecam, od kiedy tak zrobiłem nie dość że nie musiałem wymieniać samych mebli to jeszcze mogę oszczędzić sporo czasu na procesie konserwacji.