Kamienne ogrodzenia: solidne, trwałe i funkcjonalne. ZDJĘCIA

2016-07-07 12:33 Opracowanie: redakcja serwisu

Ogrodzenia z kamienia są solidne, trwałe i skutecznie izolują wnętrze działki i wygłuszają zgiełk ulicy. Zobacz ZDJĘCIA ogrodzeń z kamienia. Kamienne ogrodzenia ogrodu.

Ogrody otoczone kamiennymi ogrodzeniami to enklawy spokoju. Ponieważ kamienne mury są szlachetne i neutralne - pasują wszędzie. Inną zaletą ogrodzeń z kamienia jest duża trwałość.

Kamienne ogrodzenia izolują ogród

Kamienne ogrodzenie najlepiej ze wszystkich izoluje działkę przed otaczającym nas światem. Lite i masywne może jednak sprawiać niezbyt miłe wrażenie muru otaczającego niedostępną twierdzę. Prostymi zabiegami można jednak złamać jego monotonię i złagodzić formę. Na przykład może to być zastosowanie kamienia o nieregularnych bryłach, wykonanie wypukłych fug tworzących siatkę czy też regularnie powtarzających się otworów zabezpieczonych metalowymi prętami.

>> Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu

Ciekawym elementem dekoracyjnym w kamiennym ogrodzeniu są też wstawki z innego materiału wykonane w narożach ogrodzenia lub jako jego zwieńczenie. Monotonię kamiennego ogrodzenia ożywi wyraźny podział na przęsła i słupki - różniące się na przykład sposobem ułożenia elementów, wielkością zastosowanych kamieni czy rodzajem materiałów, a nawet wysokością.

Przeczytaj też:

Zobacz film: Ogrodzenie działki - formalności

Kamienne ogrodzenia: połączenia kamienia z innymi materiałami

Kamień dobrze się łączy z innymi materiałami: metalem, drewnem czy cegłą. Takie mariaże zwykle dodają ogrodzeniu lekkości i sprawiają, że jego surowy wyraz łagodnieje. Projektując ogrodzenie, należy jednak zachować umiar. Ponieważ w istotnym stopniu kształtuje ono przestrzeń, musi pasować do klimatu ogrodu, elementów jego wyposażenia, a przede wszystkim do architektury domu.

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
Liliowy29
|

U mnie w okolicy trochę osób ma takie kamienne ogrodzenia i pod względem wizualnym prezentują się świetnie. No i stwarzają pewnie właścicielom posesji takie poczucie bezpieczeństwa, bo jednak takie ogrodzenie jest solidnym rozwiązaniem. Natomiast podobnie jak na zdjęciu przy artykule często widać łączenie kamieni np. z panelami ogrodowymi albo płotem drewnianym. Jeden z sąsiadów ma tam nawet siatkę, solidnie zamontowaną napinaczami, polecił mi je, gdy sam montowałem ogrodzenie siatkowe. Oczywiście goła siatka wyglądałaby średnio, więc dał na nią takie maskownice i całość dała świetny efekt.

magda
|

A ja celowo wybrałam siatkę. Tez mam ten Pantanet. Fajna bo izolowana i nic nie trzeba przy niej robić. Uznaliśmy,że nie jest nam aż tak potrzebny mur, więc pod siatka zasadziliśmy tuje i przycinamy ja tak, by był ładny żywopłot. teraz mam mur z zieleni i jestem bardziej zadowolona :)

PW
|

My mieliśmy nie brać siatki, ale okazało się, że "wpasował" nam się Pantanet (mialo być bez konserwacji, malowania, odporne, prosty montaż), - powlekany pvc, zgrzewany - ogólnie dużo ciekawszy niż zwykła siatka-naprawdę wygląda dobrze.. I napiszę jeszcze raz, że nie planowaliśmy siatki nawet.

kixor
|

siatka? ja widze, ze Vir ma panele... zreszta jakby o siatce rozmawiac, to tez mozna wybierac i niekoniecznie z drucianka tylko trzeba temat kojarzyc.

paulinka
|

Ogrodzenie z siatki może jest bezpieczne przed malunkami oszalałej od hormonów hordy gimnazjalistów, ale czy ładne? Przezywaliśmy taki dylemat bo też mamy dom koło szkoły. Wielokrotnie zmywaliśmy napisy z ogrodzenia, ale nie daliśmy sie. Nadal mam kamienne ogrodzenie i nie żałuję. nie zamieniłabym go na żadną siatkę.

Vir
|

Tez mielismy pomysl na kamienne ogrodzenie, ale dzialke kupilismy niedaleko gimnazjum i juz w polowie budowy domu wiedzielismy, ze nic z tego nie wyjdzie patrzac na "wspaniale" grafiti u sasiadow i prawie na wszystkim z plaska powierzchnia w okolicy. Zamienilismy przezornie na ogrodzenie palisadowe barofor betafence - na pretach za duzo nie napaskudza, zasadzilismy bluszcz dla prywatnosci i tez "dziala". Chcileismy front domu choc miec ozdobny, ale juz nie ryzykowalismy.