Ręczna kosiarka bębnowa – idealne narzędzie do małych ogrodów

2019-05-06 11:37

Każdy, kto ma w ogrodzie trawnik, wcześniej czy później musi kupić kosiarkę. Do małych powierzchni doskonale nadaje się ręczna kosiarka bębnowa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Na rynku dostępny jest ogromny wybór kosiarek, różniących się m.in. sposobem zasilania: są kosiarki z napędem spalinowym, akumulatorowym, elektrycznym, a także w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Wybór odpowiedniej kosiarki zależy od preferencji użytkownika, ale przede wszystkim od powierzchni trawnika. Do trawnika o powierzchni 100–250 m2 znakomicie nadają się ręczne kosiarki bębnowe, które nie wymagają dodatkowych źródeł energii.

Ręczna kosiarka bębnowa - dlaczego warto ją wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej kosiarki należy kierować się głównie wielkością trawnika. Kosiarka spalinowa przy małym ogrodzie nie spełni swojego zadania, ponieważ koszty paliwa i konserwacji sprzętu będą zbyt wysokie, a kosiarka nie będzie wykorzystywać w pełni swoich możliwości. Kosiarki spalinowe są także dużo cięższe i mniej zwrotne. Z myślą o małych ogrodach powstała kosiarka ręczna, która idealnie sprawdza się w małych ogrodach, gdzie koszenie trawnika nie pochłania dużo czasu. Kosiarka bębnowa nie potrzebuje prądu ani paliwa – jej jedyny napęd to osoba prowadząca. Kosiarka ręczna jest wygodna w użyciu, efektywna, cicha i przede wszystkim oszczędna (nie pochłania dodatkowych kosztów). Wiele modeli kosiarek bębnowych zaopatrzonych jest w wygodny w obsłudze ręczny regulator wysokości cięcia. Czas koszenia trawnika kosiarką ręczną i akumulatorową jest podobny.

Kosiarka bębnowa - zalety

Zaletą użytkowania kosiarki bębnowej jest jej cicha praca. Weekendowe koszenie trawnika nie musi się wiązać z przymusowym budzeniem rodziny czy sąsiadów. Trawę przycina się w ciszy – kosiarka bębnowa jest bezgłośna. Wykorzystuje siłę napędu osoby prowadzącej, dzięki czemu działa jak ręczny mikser, przycinając źdźbła trawy. Kosiarki ręczne zajmują znacznie mniej miejsca niż kosiarki z napędem elektrycznym lub spalinowym. Zaoszczędzone miejsce w schowku można wykorzystać do innych celów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają