Jak zdobyć dofinansowanie na pompę ciepła? Poradniki Panasonic

2020-12-01 6:56 Materiał sponsorowany
Poradniki Panasonic: czyste powietrze, termomodernizacja, smog
Autor: Panasonic

Planujesz wymianę kotła na pompę ciepła? Zastanawiasz się nad przeprowadzeniem termomodernizacji domu? A może szukasz konkretnych informacji o dofinansowaniach, dzięki którym uzyskasz fundusze na remont domu?

Termomodernizacja i wymiana źródła ciepła w walce ze smogiem

Kwestie troski o środowisko i zapobiegania rosnącym zanieczyszczeniom powietrza stały się w przeciągu ostatnich lat priorytetem. Świadomość, że każdy z nas ma wpływ na polepszenie jakości powietrza, sprawia, że coraz większą wagę przykładamy nie tylko do tego, co kupujemy, ale i także - jak budujemy, mieszkamy i ogrzewamy nasze domy. Solidnie ocieplony dom wyposażony w źródło ciepła czerpiące z odnawialnych źródeł energii sprawi, że nasze rachunki za ogrzewanie spadną, a my przyczynimy się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. 

W ślad za potrzebami Inwestorów idą producenci systemów ociepleń, systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji. Coraz więcej firm angażuje w działania proekologiczne, spełniając rosnące wymagania klientów. Panasonic jest jedną z nich: oferuje nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda Aquarea, dostosowane do różnych budynków. Urządzenia te można zamontować nie tylko w nowych domach pasywnych, ale również w domach po remoncie i termomodernizacji, w których dalej znajdują się tradycyjne grzejniki wysokotemperaturowe. Elastyczność oferty pozwala na wybór najlepiej dopasowanego do potrzeb konkretnego Inwestora urządzenia.  

Poradniki Panasonic: czyste powietrze, termomodernizacja, smog
Autor: Panasonic

Najważniejsze informacje o dofinansowaniach w jednym miejscu

Żeby jednak rozsądnie zaplanować wymianę źródła ciepła albo kompleksową termomodernizację, potrzebujemy odpowiedniego merytorycznego przygotowania oraz - oczywiście - pieniędzy. Artykułów o smogu, dofinansowaniach i zmianach w prawie jest coraz więcej, nic więc dziwnego, że w natłoku czasem sprzecznych materiałów ciężko znaleźć sprawdzone informacje.  Tutaj z pomocą przychodzi Panasonic, który wraz z GLOBenergia przygotował trzy rzetelne poradniki, które w prosty i przystępny sposób wyjaśnią detale związane z uzyskaniem dofinansowania, skorzystaniem z ulgi termomodernizacyjnej czy wzięciem udziału w programie Czyste Powietrze. Kompendia wiedzy zawierają w sobie odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Krok po kroku rozwiewają wątpliwości, przedstawiają najaktualniejsze dane i obalają mity na temat smogu. Panasonic zadbał o to, by prezentować dane i detale w przyjazny nawet dla laika sposób, także w formie rysunków i infografik. Dzięki nim bez problemów sprawdzimy, jak odpowiednio przygotować wnioski o dofinansowania i ile pieniędzy możemy dzięki nim uzyskać. Otwiera to drogę do inwestycji w wysokiej jakości nowoczesne urządzenia grzewcze i solidne systemy ociepleń.

Poradniki Panasonic: czyste powietrze, termomodernizacja, smog
Autor: Panasonic

Co znajdziemy w poradnikach?

To rzetelny zbiór wiedzy, idealny dla początkujących. Dowiesz się więcej o smogu: procesie jego powstawania, wpływie na środowisko, zdrowie, ale także na budynki. Poznasz listę aktualnych uchwał antysmogowych oraz dotacji, dzięki którym uzyskasz dofinansowanie np. na instalację pompy ciepła.

Poradnik skupia się na programie Czyste Powietrze. Przedstawia rozwiązania dotyczące pomp ciepła: ich zalety, dokładne koszty, sposoby uzyskania dodatkowych funduszy. W jednym miejscu zbiera najważniejsze daty i nieprzekraczalne terminy dla składania wniosków. Pomaga obliczyć poziom dofinansowania, przeprowadza przez proces uzupełniania i składania wniosków. Zawiera wiele ważnych rad (np. dotyczących sposobu dokumentowania wydatków) i ciekawostek.

Wszystko o uldze termomodernizacyjnej: jak otrzymać zwrot pieniędzy za materiały do termomodernizacji domu? Kto może skorzystać z ulgi? Jakie materiały wchodzą w zakres ulgi? Poradnik przeprowadza przez proces rozliczenia ulgi, przypomina najważniejsze daty, informuje o ograniczeniach i przedstawia konkretne obliczenia. Wszystko to krok po kroku, w prosty i przystępny sposób poparty przykładami.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE