Twój kawałek ogrodu: metamorfoza balkonu - program telewizyjny!

2015-06-03 14:06

Każdy balkon można urządzić tak, by stał się naszym letnim ogrodem. Wystarczy kilka znakomitych pomysłów i nieciekawy balkon zmieni się w przytulne miejsce wypoczynku. Metamorfoza balkonu na zdjęciach i w programie telewizyjnym!

Balkon, loggia, osiedlowy ogródek na parterze, taras na najwyższym piętrze budynku… Mogą być małe lub duże, w cieniu lub nasłonecznione, z widokiem na park lub opuszczoną fabrykę – wszystkie one są zazwyczaj domowymi namiastkami ogrodów. I nawet z nimi można zdziałać cuda! A jak to zrobić pokaże Kasia Kusiak w kolejnej autorskiej polskiej produkcji telewizji Domo+.

Program telewizyjny w Domo+: metamorfoza balkonu

W programie zaprezentowany zostanie cały proces metamorfozy balkonu: od pierwszego spotkania i rozmowy z właścicielami balkonu, poprzez burzę mózgów, tworzenie projektu, zakupy w centrum ogrodniczym, a skończywszy na pracach remontowych i aranżacyjnych balkonu. Przemiana balkonu jest doskonałym pretekstem do dzielenia się z widzami rozległą wiedzą i udzielania porad dotyczących nie tylko doboru roślin oraz ich dalszej pielęgnacji, ale także innych pomysłów, na przykład na trwałe donice balkonowe czy oryginalne lampiony.

Prowadząca program angażuje bohaterów oraz widzów na każdym etapie prac: kiedy pyta o ich potrzeby, prowokuje widzów, aby odpowiedzieli sobie na to pytanie, kiedy wybiera wspólnie rośliny, zachęca widzów, aby także oni wybrali się do centrum ogrodniczego, wyznaczając właścicielom balkonów konkretne prace i zadania, motywuje do działania także widzów. Program utrzymany będzie w dość swobodnej, „domowej” atmosferze, jako, że część zdjęć realizowana będzie w domu i ogrodzie prowadzących. Uśmiech i pogoda ducha prowadzącej będą się przeplatały z humorem Jerzego, który wspomoże Kasię Kusiak.

Katarzyna Kusiak jest dyplomowanym architektem krajobrazu znanym z programu „Home staging” w Domo+. Nie narzeka na brak pracy. Swoje projekty tworzy w domu, bez pomocy komputera, za to przy wsparciu kochającego męża i w cudownym otoczeniu wiejskiego domu z ogrodem. Jerzy realizuje pomysły Kasi, wyczarowując meble i donice z drewna. Sam zbudował dom, w którym mieszkają. Jego nową pasją są pszczoły.

PREMIERA PROGRAMU: OD 14 MAJA, TELEWIZJA DOMO+, CZWARTKI, GODZ. 21:00

Zobacz w galerii: Zdjęcia metamorfozy ogrodu

 

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.