Rośliny ozdobne najczęściej sadzone w ogrodach w 2013 roku

2014-01-13 13:00

Co roku w ogrodach sadzimy nowe rośliny ozdobne: krzewy, byliny i pnącza. Dowiedz się, jakie rośliny najczęściej wybierano do ogrodów w 2013 roku. Ranking: rośliny ogrodowe 2013.

Trendy i mody dotyczą niemal każdej dziedziny naszego życia, dlatego trudno się dziwić, że obowiązują również w ogrodach. Każdego roku na ogrodowych rabatach królują inne gatunki roślin i chociaż zwykle są nam dobrze znane, ich nowe, interesujące odmiany ponownie zwracają naszą uwagę. Poznaj rośliny ozdobne, które najczęściej sadozno w ogrodach w 2013 roku.

Rośliny najczęściej sadzone w ogrodach w 2013 roku: krzewy

W 2013 roku dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim krzewy ozdobne. Chętnie wybieraliśmy ciekawe odmiany budlei Dawida (np. ‘Santana’ o żółto obrzeżonych liściach), hortensji bukietowej (np. ‘Vanilla Fraise’ o zmieniającym się w trakcie sezonu ubarwieniu kwiatów) oraz hortensji ogrodowej (np. ‘Bouquet Rose’, ‘Little Lime’), a także uniwersalne i mało wymagające pęcherznice kalinolistne (o żółtych – ‘Luteus’ lub czerwonych liściach – ‘Diabolo’), piękne derenie o kolorowych pędach (np. dereń biały, dereń rozłogowy), oryginalne perukowce, romantyczne kaliny (np. kalina koralowa, kalina koreańska), obficie kwitnące krzewuszki cudowne, różnorodne berberysy oraz dekoracyjne ogniki szkarłatne.

Rośliny najczęściej sadzone w ogrodach w 2013 roku: byliny

Wśród bylin w 2013 roku w ogrodach królowały ciekawe odmiany żurawek oraz funkii. W ostatnim czasie zapanowała także moda na kocimiętki i lawendy, których delikatna uroda wprowadza do ogrodu nieco przyjemnego, śródziemnomorskiego klimatu. Wśród popularnych roślin znalazły się także języczki pomarańczowe, brunery i nieśmiertelne liliowce.

Rośliny najczęściej sadzone w ogrodach w 2013 roku: pnącza

W ostatnim sezonie wróciły również do łask powojniki botaniczne (np. powojnik alpejski, powojnik tangucki, powojnik pnący), których kwiaty są wprawdzie niezbyt duże, ale za to pnącza te są znacznie łatwiejsze w uprawie od swoich powojników wielkokwiatowych. W minionym roku doceniono także wspaniałe walory dekoracyjne i użytkowe mało popularnych dotychczas gatunków, takich jak cytryniec chiński czy aktinidia ostrolistna (nazywana ogrodowym kiwi).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE