KATALOG ROŚLIN drzewa krzewy byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich

2019-11-20 9:42 mat. prasowe: Agencja Promocji Zieleni
Katalog roślin
Autor: Agencja Promocji Zieleni Katalog roślin: drzewa, krzewy, byliny

Katalog Roślin: drzewa, krzewy, byliny, to baza 2680 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez wybitnych specjalistów i praktyków.

Katalog roślin: drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich to praktyczny przewodnik po roślinach ogrodowych produkowanych i dostępnych w Polsce. Oprócz portretów 2 680 drzew, krzewów i bylin katalog zawiera wyczerpujące informacje o tym, jak je sadzić i pielęgnować, chronić przed szkodnikami i chorobami.
W wyborze odpowiednich gatunków i odmian do warunków i zastosowania pomogą zestawienia tabelaryczne oraz inspirujące przykłady aranżacji. Jednym słowem katalog to zbiór pomysłów i inspiracji do urządzenia ogrodu, który będą cechować: bioróżnorodność, piękno i funkcjonalność.

>> Przeczytaj też:

Katalog roślin - komu będzie przydatny?

Katalog roślin: drzewa, krzewy, byliny to wydawnictwo dedykowane:

  • projektantom ogrodów i zieleni miejskiej;
  • wykonawcom i ogrodnikom;
  • pracującym przy sprzedaży roślin;
  • działkowcom;
  • pasjonatom i początkującym właścicielom ogrodów, balkonów i tarasów;
  • studentom architektury, architektury krajobrazu i ogrodnictwa.
Katalog roślin
Autor: Agencja Promocji Zieleni Katalog roślin: drzewa, krzewy, byliny

Co zawiera Katalog roślin?

W katalogu zebrano i opisano 2 680 roślin stosowanych w ogrodach, parkach, terenach miejskich, na tarasach i balkonach. Jest to kompendium wiedzy o wszystkich grupach roślin – od drzew przez krzewy i pnącza po krzewinki, trawy i byliny.
Opisane przez dziewięciu znakomitych ekspertów rośliny wyróżniają się walorami estetycznymi, nadają się do naszych warunków klimatycznych i są dostępne na polskim rynku. Oprócz aspektu dekoracyjnego dostajemy także szeroki wybór roślin owocowych oraz ozdobnych o jadalnych owocach. Wystarczy tylko skorzystać z podpowiedzi przykładowych inspiracji i porady projektanta i cieszyć się ogrodem od wczesnej wiosny do przymrozków.

Katalog zawiera najważniejsze informacje o roślinach: opis charakterystycznych cech, wymagania glebowe i słoneczne, wskazania pielęgnacyjne, zastosowanie i sąsiedztwo innych roślin, 1-2 zdjęcia każdej rośliny, schematyczną sylwetkę dojrzałej rośliny, strefę odporności na mróz. Stosowane nazewnictwo łacińskie i polskie, identyfikuje jednoznacznie z jakimi roślinami mamy do czynienia.

Katalog dostępny: www.katalogiroslin.pl

KATALOG ROŚLIN DRZEWA, KRZEWY, BYLINY
  • 2 680 roślin sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku.
  • 11 rozdziałów: drzewa i krzewy iglaste, drzewa liściaste, krzewy liściaste, rośliny tarasowe, rośliny wrzosowate, pnącza, róże, byliny, trawy i paprocie, rośliny sadownicze, rośliny ozdobne o jadalnych owocach oraz planowanie ogrodu, sadzenie i pielęgnacja, zwalczanie szkodników i chorób, zestawienia tabelaryczne.
  • Ciekawostki i smaczki: oznaczenie polskich odmian, roślin nadających się do terenów miejskich oraz nagrodzonych prestiżowymi nagrodami od 2000 r. na międzynarodowych targach i konkursach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE