Najprostszy, ale i najbezpieczniejszy sposób na odśnieżanie kostki brukowej

2018-01-23 9:12
odsniezanie-w-ogrodzie
Autor: GARDENA GARDENA łopata do śniegu z krawędzią stalową

Nadmiar śniegu bywa kłopotliwy i trzeba się go pozbyć. Odśnieżać trzeba z głową, aby nie zaszkodzić nie tylko roślinom, ale i kostce brukowej. Odśnieżanie ogrodu - poradnik.

Padający śnieg w ciągu kilku godzin potrafi zimą pokryć cały ogród śnieżnobiałą pierzyną. Ogród wygląda wtedy urokliwie. Jednak zalegające zaspy śnieżne na tarasach, ścieżkach, drogach dojazdowych to mniej przyjemna strona zimy.

Walka ze śniegiem w ogrodzie to ciężka i żmudna praca. Jednak jest ona potrzebna, aby bezpiecznie poruszać się wokół domu, na tarasie, ścieżkach w ogrodzie czy drogach dojazdowych do garażu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na pokrytych lodem ścieżkach i podjazdach łatwo się poślizgnąć.

Usuwanie śniegu z ogrodu

Usuwając śnieg i lód z naszych posesji, należy wystrzegać się metod, które mogą zniszczyć nasz ogród. Posypywanie ścieżek i podjazdów solą może nie tylko zniszczyć naszą odzież czy karoserię auta. Sól, przedostając się do ziemi, staje się niebezpieczna dla roślin, które mają przez jej działanie utrudniony dostęp do wody.

W trosce o bezpieczeństwo naszych najbliższych i zdrowie przydomowych zieleńców pomocne będą łopaty do śniegu, które poradzą sobie w każdych warunkach. Do pojazdów, asfaltu i powierzchni gładkich Gardena poleca łopatę z krawędzią ze stali szlachetnej o szerokości pracy 50 cm. Blat łopaty został wykonany z tworzywa sztucznego, wytrzymałego na temperatury do -40 stopni Celsjusza. Dodatkowo gładka powierzchnia i optymalny kąt pracy narzędzia ułatwia zrzucanie śniegu, a wysokie krawędzie boczne zapobiegają spadaniu śniegu.

Usuwanie śniegu ze ścieżek i chodników

Do usuwania śniegu z powierzchni gładkich, np. podjazdów czy ścieżek służą łopaty do śniegu ze stalową krawędzią (np. łopata Gardena z krawędzią ze stali szlachetnej o szerokości pracy 50 cm, z blatem z tworzywa sztucznego, wytrzymałego na temperaturę do -40 stopni Celsjusza oraz wysokimi krawędziami bocznymi zapobiegającymi spadaniu śniegu z łopaty).

Do odśnieżania podjazdów lub ścieżek wykonanych z kostki brukowej służą łopaty z krawędzią z tworzywa sztucznego, które chroni podłoże i zapewnia cichą pracę (np. łopata Gardena z krawędzią z tworzywa sztucznego).

Warto pamiętać!

Pamiętajmy, że zima to nie tylko ośnieżone ścieżki i trawniki, ale również dachy domów. Odpowiedzialność pozbycia się śniegu z dachu spada na właścicieli, najemców i administratorów. Dlatego pamiętajmy, aby systematycznie usuwać śnieg z dachów i wiszące sople lodu. Są one niebezpieczne dla naszych bliskich, a dodatkowo mogą kosztować nas mandat .

Dowiedz się jak odśnieżyć posesję kosiarką do trawy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE