Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]

2015-12-08 10:39

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne. Zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów, kurzem i błotem z drogi, a jednocześnie jest lekko przepuszczalne dla wiatru.

Nazwa gabion pochodzi od włoskiego gabbione i oznacza klatkę z kamieniami. Takie klatki wykorzystuje się zazwyczaj do wznoszenia murów oporowych stabilizujących skarpy, a ostatnio także do budowy ogrodzeń o nowoczesnej formie.

Ogrodzenia gabionowe

Do wypełnienia metalowych klatek najczęściej stosuje sie kamienne otoczaki, kostkę lub kamień łamany. Można też użyć grubych kawałków kolorowego szkła bez ostrych krawędzi, gruzu, ziemi czy materiałów pochodzących z recyklingu, na przykład granulatów z odpadów lub beton z odzysku. Rodzaj wypełnienia należy dopasować do materiałów, z których wykonane są pozostałe elementy małej architektury, takie jak nawierzchnie czy murki.
Gabiony używane jako elementy ogrodzeń i ozdoby do ogrodów, świetnie komponują się z nowoczesnymi miejskimi budynkami, ale także dobrze wtapiają się w wiejski krajobraz.
Zaletą ogrodzeń gabionowych jest łatwość montażu. Dostarcza się je na budowę gotowe. W miejscu wbudowania wypełnia się je kamieniami lub innym kruszywem.
W sprzedaży są klatki szerokości 1 m i wysokości 0,5-1 m. Po uzupełnieniu kamieniami są bardzo stabilne i nie wymagają dodatkowego wzmocnienia – po prostu ustawia się je na ziemi, jedną na drugą.

Zobacz film o ogrodzeniach gabionowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie