Wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd - trwałe i estetyczne

2019-04-29 11:16 Materiał sponsorowany
Wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd
Autor: Bruk-Bet

Wielkoformatowe płyty brukowe zdobywają coraz większe zainteresowanie Inwestorów: nic dziwnego, są modne i wytrzymałe. Jak jednak wybrać najlepsze płyty brukowe - zwłaszcza na podjazd? Dowiedz się więcej na temat kolorów, trwałości i wykończenia podjazdu z płyt brukowych.

Co odróżnia wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd od innych rozwiązań aranżacyjnych?

Podczas tworzenia idealnej przestrzeni wokół domu liczy się przede wszystkim wysoka jakość materiałów budowlanych połączona z estetyką ich wykończenia. Czytając pierwszy z brzegu artykuł z poradami aranżacyjnymi, dojdziesz do wniosku, że praktycznie każdy rodzaj tego typu produktu spełnia Twoje wymagania. Uważaj! Nie daj się zwieść ładnie opracowanej treści, która nie niesie za sobą żadnej wartości. Jeśli szukasz rozwiązania, któremu naprawdę można zaufać, wybierz wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd. Poznaj sprawdzone informacje, które przemawiają za ich zakupem.

1. Beton to bardzo wytrzymały materiał

Betonowy podjazd jest odporny na różnego rodzaju warunki atmosferyczne – nie straszny mu mróz, plucha oraz piekące słońce. Nie chłonie nadmiaru wody, brud nie wnika w jego powłokę – to ze względu na to, że niektóre produkty betonowe są zabezpieczane już podczas procesu wytwarzania. Specjalną ochronę, na którą warto zwrócić uwagę, gwarantuje producent wielkoformatowych płyt brukowych na podjazd – firma Bruk-Bet. Perlon® Lamino® to polimerowa powłoka związana z warstwą licową elementu jeszcze w fabryce, na etapie końcowego  procesu technologicznego. Towary wzmocnione powłoką Lamino® nie wymagają dodatkowej impregnacji w długim okresie.

Zastosowanie takiego zabezpieczenia w wielkoformatowych płytach brukowych na podjazd daje bardzo dobre efekty. Ich kolor nie blaknie, nie porastają mchem, a powstające na nich zabrudzenia są możliwe do usunięcia bez pozostawienia trwałych śladów – nawet w przypadku plam z oleju samochodowego. Wystarczy zwykła woda, aby doprowadzić swój podjazd do perfekcyjnej czystości.

Wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd
Autor: Bruk-Bet

2. Podjazd w formacie XL

Nowoczesne domy, budynki znacznie korzystniej prezentują się w otoczeniu wielkoformatowych elementów. Taki trend zauważalny jest już od dłuższego czasu. Format XL  to nie tylko walory estetyczne, ale również użytkowe i praktyczne. Płyty brukowe o większych formatach znacznie przyspieszą pracę naszych brukarzy i nasz podjazd powstanie szybciej niż w przypadku drobnej kostki. W odpowiedzi na aktualnie obowiązujące trendy powstała kolekcja płyt wielkogabarytowych - NOVATOR®. Geometryczne płyty w kształcie ponadczasowych prostokątów i kwadratów są dostępne w wielu różnych wymiarach, od 20 x 20 cm aż do 100 x 100 cm. Dzięki różnorodności formatów będziemy mogli stworzyć z ich udziałem rytmiczne rzędowe lub romańskie ułożenia, które ozdobią podjazd oraz strefę frontową naszej posesji.

Wielkoformatowe płyty brukowe na podjazd
Autor: Bruk-Bet

3. Funkcjonalność płyt wielkoformatowych

Betonowa aranżacja podjazdu może wytrzymać ciężar pojazdów o czterech, sześciu, a nawet dziesięciu kołach – na wybranych płytach brukowych Bruk-Bet możesz parkować zarówno samochodem osobowym, jak i ciężarowym. Nawet przy dużych formatach cechują się wysoką wytrzymałością, dzięki odpowiednio dobranej grubości. Wybierać możesz spośród wielu wariantów dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

  • Elementy o grubości 8 cm stosuje się na podjazdach przystosowanych do ruchu samochodów osobowych (do 3,5 tony).
  • Wielkoformatowe płyty brukowe o grubości 8, 10, 12 a nawet 16 cm są idealne na parkingi i place miejskie dla samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony).

4. Specjalne mocowanie zapewnia trwałość na lata

Ze względu na bardzo duży ciężar elementów wielkoformatowe płyty betonowe układa się za pomocą chwytaków podciśnieniowych – profesjonalnych maszyn, które szybko i precyzyjnie dopasują do siebie poszczególne fragmenty nowego podjazdu.

Jesteś ciekawy, jak przebiega ten proces? Zobacz, jak robią to profesjonaliści [WIDEO]

Każdy rodzaj nawierzchni brukowanej podjazdu wymaga wykończenia spoin pomiędzy płytami. Do tego celu najczęściej używa się drobnych kruszyw piaskowych lub fug żywicznych – pełnią funkcję spoiwa, które nadaje ostateczny wygląd płytom na podjazd. Specjalnie polecanym wypełniaczem jest Granofuga. Właściwie wyselekcjonowany piasek i kruszywo gwarantują odpowiednio skomponowaną konsystencję spoiwa –  to przekłada się na łatwe i dokładne pokrycie wszystkich szczelin pomiędzy wielkoformatowymi płytami betonowymi. Co więcej, wykończenie z Granofugi jest bardziej odporne na wypłukiwanie i wywiewanie – podjazd na długie lata pozostanie w nienaruszonym stanie.

5. Wykończenie wielkoformatowych płyt betonowych nie ma sobie równych

Warto wspomnieć jeszcze o wyglądzie samych płyt brukowych. Mnogość kolorów i rodzajów obróbki warstwy licowej zapewniają na tyle wysoką estetykę, że mogą z powodzeniem konkurować z ceramiką czy naturalnym kamieniem. Inwestując w betonowy podjazd, dostajesz sprawdzoną jakość produktu oraz ładny wygląd przestrzeni przydomowej w jednym. I o to właśnie chodzi, prawda?

Skoro jesteśmy przy estetyce… Poznaj szeroką gamę kolorystyczną płyt betonowych

Wiele osób do aranżacji przestrzeni przydomowej wybiera produkty w szarym kolorze. Jego różne odcienie eksponują obecność zielonych roślin wokół budynku oraz atrakcyjnie komponują się z innymi materiałami – drewnem, tynkiem czy nawet szkłem.

Niektórzy producenci płyt betonowych poszli jednak o krok dalej – swoje produkty wzbogacili o unikatowe barwy, które będą idealne dla osób ceniących niestandardowe rozwiązania. W ofercie Bruk-Bet® znajdziesz nawierzchnie Metalic, Color-Mix, Multigran, Terazzo i wiele innych.

Granofugę znajdziesz m.in. w ofercie Bruk-Bet. Jest dostępna w kolorach biało-kremowym, szarym oraz czarnym, dzięki czemu harmonijnie łączą się one z barwami wielkoformatowych płyt betonowych na podjazd.

Wszystkie produkty w powyższych kolorach znajdziesz na stronie www.bruk-bet.pl

6. Płyty wielkoformatowe wpisują się w ponadczasowy styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny cechuje się prostymi bryłami, które mogą być zarówno dodatkiem do całej aranżacji, jak i stanowić ją samą w sobie. Nieskomplikowane geometryczne konstrukcje gwarantują spójność estetyki przestrzeni przydomowej oraz budynku, a dodatkowo zapewniają im ponadczasowe piękno – wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że jest to szczególnie istotne. Design, trwałość, jednolita struktura – trzy razy „tak” dla minimalistycznych płyt wielkoformatowych

Co więcej, niektóre kolory oraz desenie płyt wielkoformatowych pozwalają na ich nietuzinkowe połączenia – styl eklektyczny będzie dobrym kierunkiem dla osób odważnych, podążających za trendami – nawet w budownictwie.

7. Aranżacja przestrzeni wokół domu na lata

Podczas aranżowania przestrzeni wokół domu sięgnij po sprawdzone rozwiązania – trwałość materiałów, w które zainwestujesz, powinna łączyć się z ich estetycznym wyglądem. Idealną nawierzchnią dla Twojego podjazdu marzeń jest płyta brukowa. Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy Bruk-Bet lub przyjdź do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży i zapytaj o właściwości wielkoformatowych płyt betonowych na podjazd.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE