Jak zapewnić izolacyjność przegród spełniającą wymagania przepisów?

2023-01-23 11:59 Materiał sponsorowany
Materiały izolacyjne Rockwool
Autor: Rockwool Warstwa GRANROCK SUPER o grubości 30 cm pozwala osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2 ·K)

Firma Rockwool ma w swojej ofercie produkty, które pozwalają na izolację wszystkich przegród budynku – od podłóg przez ściany aż po dach – dbając jednocześnie o zdrowie swoich klientów i zapewniając im niższe koszty użytkowania obiektów.

Ściany zewnętrzne

Izolacja ścian zewnętrznych wełną FRONTROCK SUPER o unikatowej dwugęstościowej strukturze to możliwie najlepsze rozwiązanie. Produkt został stworzony z myślą o najbardziej wymagających inwestorach. Zastosowanie płyt FRONTROCK SUPER pozwala na osiągnięcie wysokiego komfortu cieplnego domu i daje gwarancję trwałej i odpornej mechanicznie elewacji. Płyty te charakteryzują się odpowiednią trwałością i odpornością mechaniczną. Mają znakomite właściwości izolacyjne. Zapewniają szybkie wysychanie i paroprzepuszczalność ścian, eliminując rozwój pleśni i grzybów. Stosuje się je do izolacji w systemach ociepleń (ETICS), do ścian zewnętrznych murowanych, monolitycznych i prefabrykowanych.

Materiały izolacyjne Rockwool
Autor: Rockwool Wierzchnia twarda warstwa płyt FRONTROCK SUPER zapewnia stabilność, a spodnia kompensuje nierówności powierzchni

Poddasza i stropodachy

Ocieplenie poddasza granulatem skalnym GRANROCK SUPER metodą nadmuchu pozwala na izolację trudno dostępnych miejsc, w których płyty ani maty się nie sprawdzą. Granulat idealnie wypełnia wszystkie przestrzenie na poddaszach nieużytkowych i stropodachach wentylowanych. Może być również stosowany na skosach poddaszy. Jest oferowany w trzech gęstościach, dzięki czemu można nim ocieplać zarówno dachy, jak i ściany. GRANROCK SUPER aplikuje się w puste przestrzenie za pomocą agregatu nadmuchowego. Prace te można prowadzić przy każdej pogodzie. Izolacja granulatem skalnym zapewnia szybkość i dokładność realizacji przy zapewnieniu odpowiedniego komfortu cieplnego i bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców.

Materiały izolacyjne Rockwool
Autor: Rockwool

Płyta FRONTROCK SUPER

Płyta ma znakomite właściwości izolacyjne (współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,036 W/(m*K)).Z kolei najwyższa klasa reakcji na ogień – A1 – znacząco poprawia bezpieczeństwo pożarowe domu. Cechy te pozostają niezmienne w trakcie użytkowania obiektu.

Materiały izolacyjne Rockwool
Autor: Rockwool

Granulat GRANROCK SUPER

Do izolowania poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych, stropodachów wentylowanych stosuje się granulat o gęstości 30 i 45 kg/m3, a do skośnych przestrzeni poddaszy użytkowych, ścian trójwarstwowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej o gęstości 60 kg/m3.

Solidne ocieplenie domu to inwestycja, która się zwraca!
Marcin Barwiński, doradca techniczny Rockwool Polska
Marcin Barwiński, doradca techniczny Rockwool Polska

Podczas wyboru materiałów budowlanych nie powinniśmy się kierować wyłącznie ich ceną, ale wybrać solidne, wysokiej jakości materiały zapewniające również odpowiednią energooszczędność budynku. Skalna wełna mineralna Rockwool łączy ze sobą wszystkie te cechy, jej zastosowanie zapewnia odpowiedni komfort termiczny, akustyczny oraz bezpieczeństwo pożarowe na lata. Materiał ten zachowuje swoje parametry nawet przez 55 lat. Jest to także materiał paroprzepuszczalny, nie przyczynia się więc do rozwoju pleśni i grzybów. Wełna skalna nie zmienia swoich cech w trakcie użytkowania budynku, dlatego inwestorzy mogą cieszyć się korzyściami w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie, mniejszej emisji smogu, a także większego bezpieczeństwa pożarowego przez lata.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie