Podcasty Murator.pl - słuchaj artykułów online

2018-11-08 11:29
podcasty
Autor: Gettyimages

Nowość w naszym serwisie: podcasty Murator.pl. Nie zawsze mamy czas i możliwość, by czytać, np. podczas prowadzenia samochodu czy wykonywania domowych obowiązków. Dlatego przygotowaliśmy artykuły w formie podcastów. Teraz możesz słuchać artykułów online.

Teksty serwisu Murator.pl możesz nie tylko czytać, ale możesz też ich posłuchać. Sprawdź podcasty, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy!

1. Jak samodzielnie i za niewielkie pieniądze zrobić remont domu

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wielkim przedsięwzięciem, tonami gruzu, kłębami kurzu i dużymi wydatkami. Nie zawsze tak musi być. Czasem wystarczy tylko niewielka zmiana. Podpowiadamy m.in.: jak zmienić kolor i wygląd płytek bez konieczności ich zrywania; jak odświeżyć stare meble kuchenne; jak odnowić zniszczony parkiet lub brzydkie płytki PCW.

Czytaj tutaj: 15 porad, jak zrobić tani remont domu bez wynajmowania majstra

I posłuchaj poniżej!

Jak przeprowadzić remont domu za niewielkie pieniądze [SŁUCHAJ online]

2. Ustawienie domu względem stron świata. Sprawdź, zanim kupisz działkę!

Ustawienie domu względem stron świata może mieć wpływ na nasze samopoczucie, a nawet na koszty ogrzewania domu. Jeśli posłuchasz podcastu, dowiesz się: jak korzystnie usytuować dom na działce względem stron świata; z jakiego kierunku najlepiej wjeżdżać na posesję; z której strony domu usytuować salon, sypialnię i taras.

Czytaj tutaj: Ustawienie domu względem stron świata. Zorientuj się, zanim kupisz działkę!

I posłuchaj poniżej!

Ustawienie domu względem stron świata [SŁUCHAJ ONLINE]

3. Kiedy opłaca się budowa domu podpiwniczonego? Jakie są koszty budowy piwnicy?

Coraz częściej inwestorzy decydują się na budowę domu bez podpiwniczenia. Nic dziwnego - dom bez piwnicy jest znacznie tańszy w budowie. Czy jednak zawsze jest to lepszy wybór? Jeśli posłuchasz tego podcastu, dowiesz się: kiedy warto zdecydować się na budowę domu z piwnicą i jakie są koszty inwestycji.

Czytaj tutaj: Kiedy opłaca się budowa domu podpiwniczonego? Jakie są koszty budowy piwnicy?

I posłuchaj poniżej!

Budowa domu podpiwniczonego: kiedy się to opłaca? [SŁUCHAJ ONLINE]

4. Grzyb i pleśń na ścianie w domu: przyczyny i usuwanie

Grzyby i pleśń na ścianach to częsty problem nie tylko w starych domach, ale także w nowych mieszkaniach. Z podcastu dowiesz się: jakie są przyczyny powstawania wykwitów na ścianach; jak usuwać zagrzybienia i pleśń i jak zapobiegać ich ponownemu powstawaniu.

Czytaj tutaj: Grzyb i pleśń na ścianie w domu: przyczyny i usuwanie

I posłuchaj poniżej!

Pleśń i grzyb na ścianie w domu [SŁUCHAJ ONLINE]

5. Plusy i minusy ogrzewania domu gazem

Wiele osób korzystających z ogrzewania gazowego chwali sobie to rozwiązanie. Są i tacy, którzy nie chcą ogrzewać domu gazem, ponieważ uważają, że są na to inne, lepsze rozwiązania. Niezdecydowanym przedstawiamy najważniejsze argumenty za i przeciw. Z podcastu dowiesz się: jak przyłączyć dom do sieci gazowej; jakie korzyści niesie za sobą ogrzewanie gazowe; jakie są rodzaje kotłów gazowych.

Czytaj tutaj: Plusy i minusy ogrzewania gazowego

I posłuchaj poniżej!

Ogrzewanie gazowe: plusy i minusy [SŁUCHAJ ONLINE]

6. Kocioł na ekogroszek, czyli jak tanio ogrzewać dom

Kocioł (potocznie nazywany piecem) na ekogroszek jest popularnym sposobem na ogrzewanie domu. Obecnie można stosować tylko niskoemisyjne kotły na paliwa stałe klasy 5. Z podcastu dowiesz się: jakie normy muszą spełniać kotły na ekogroszek; jak działa taki piec i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czytaj tutaj: Kocioł na ekogroszek, czyli jak tanio ogrzewać dom

I posłuchaj poniżej!

Wybieramy piec na ekogroszek [SŁUCHAJ ONLINE]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE