Żywopłot na działce za miastem

2008-10-28 1:00

Żywopłot na działce rekreacyjnej, zlokalizowanej za miastem, nie powinien wymagać zbyt dużej pielęgnacji i powinien pasować do otaczającego go sielskiego krajobrazu.

Na terenach podmiejskich i przy domach letnich, gdzie działki są zazwyczaj rozleglejsze i nie trzeba się liczyć z każdym metrem powierzchni, można stworzyć bardzo efektowne żywopłoty. Jednak ponieważ w domu letnim spędzamy czas w przerwach urlopowych i podczas weekendów to działka nie powinna wymagać zbyt dużej pielęgnacji i systematycznych zabiegów. Na działkach rekreacyjnych sprawdzą się żywopłoty ze śliwy ałyczy i bzu lilaka, które dają liczne odrosty (dzięki czemu powstaje wał pędów gęsty od samego dołu). Ponadto te rośliny wyglądają swojsko i wszędzie dobrze rosną. Kompozycję można uzupełnić różą dziką lub pomarszczoną. Rośliny te nie tylko wyglądają efektownie, gdy kwitną i owocują, ale też wzmocnią obronny charakter nasadzenia, bo ich pędy pokryte są haczykowatymi ostrymi kolcami.

Dla koneserów interesujący może być żywopłot z tarniny, krzewu dziko rosnącego na obrzeżach lasów liściastych. Ma on sztywne cierniste pędy, które wiosną pokrywają się białymi kwiatami, a jesienią granatowymi cierpkimi owocami (po przemarznięciu doskonałymi na nalewki).

Żywopłot w ogrodzie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE