Dekoracja choinki na Boże Narodzenie - pomysły na zdjęciach

2015-12-16 10:21
Ubieranie choinki
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe Każdy chce, by jego choinka była udekorowana wyjątkowo

Odświętnie ubrana choinka to obowiązkowy element Bożego Narodzenia. Jak udekorować choinkę na Boże Narodzenie: pomysły na zdjęciach. Zobacz, jak można ubrać choinkę na święta!

Kiedyś ubieraliśmy choinkę przede wszystkim w szklane różnokolorowe bombki. Teraz chcemy iść z duchem czasu i przełamujemy tę konwencję. Na choinkach wieszamy różne ozdoby. I nawet choinka nie musi już być zielona i pachnąca.

Pomysłów na udekorowanie choinek jest tyle, ile osób je ubierających. Dla jednych choinka powinna być ubrana "na bogato", dla innych wręcz przeciwnie - im mniej, tym lepiej.

Dekoracja choinki na Boże Narodzenie: czas na zmiany

Zazwyczaj w domu przechowujemy stały zestaw ozdób na choinkę i co roku ubieramy w nie świąteczne drzewko. Nasza choinka wygląda na każde Boże Narodzenie tak samo. Może tylko różni się samym drzewkiem, choć jeśli mamy choinkę sztuczną, to nie zmienia się nic.

A może spróbować zmienić coś w wyglądzie naszej choinki na tegoroczne Boże Narodzenie? Nie musimy przecież wymieniać wszystkich choinkowych ozdób. Wystarczy dokupić tylko niektóre z nich. Pozwoli to stworzyć bardziej urozmaicone zestawy ozdób na choinkę, które każdego roku będziemy mogli modyfikować. Dzięki temu nasze bożonarodzeniowe drzewko będzie co roku miało nowa odsłonę.

Może w tym roku zmieńmy lampki na choince? Jeśli dotychczas zawieszaliśmy na drzewku lampki wielobarwne, to teraz kupmy jednokolorowe. Możemy też zmienić kolorystykę choinki przez zmianę barwy łańcuchów, którymi opasujemy drzewko.

Co, którym podobają się dekoracje na choinkę w jednej tonacji, co roku niech zmieniają kolor: w zeszłym roku choinka była czerwona, niech w te Boże Narodzenie będzie niebieska.

Nie zawieszajmy na choince ozdób bardzo zniszczonych – nie dodadzą drzewku uroku. W ich miejsce postarajmy się przygotować coś innego.

Niektóre choinkowe dekoracje można zrobić samodzielnie. Zasuszone plastry pomarańczy czy pierniczki w kształcie gwiazdek można przygotować samemu w domu. A kolorowe łańcuchy zrobione wspólnie przez dzieci i rodziców będą cieszyć cała rodzinę.

Kiedy można ubierać choinkę?

Ubieranie choinki to ważny element przedświątecznych przygotowań. Obecnie wiele osób, chcąc "przedłużyć" świąteczny okres, ubiera choinkę znacznie wcześniej - już nawet na początku grudnia. Ale zgodnie z tradycją świąteczne drzewko należy ozdabiać w Wigilię, czyli w ostatnim dniu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W dekorowaniu choinki najlepiej, gdy udział bierze cała rodzina.

Czy rozpoznasz rośliny są związane z Bożym Narodzeniem? Sprawdź, czy na pewno znasz je wszystkie

Pytanie 1 z 9
To najpopularniejszy iglak na bożonarodzeniowe drzewko - wydziela piękny, żywiczny zapach
Świerk pospolity
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE