Betonowe nawierzchnie imitujące drewno

2010-06-08 2:00

Podkłady kolejowe przy rabatach kwiatowych? Parkiet na ścieżce ogrodowej? To możliwe! Oba produkty, które wyglądem przypominają drewniane wyroby, stworzono z barwionego betonu, dzięki czemu są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Parkiet ogrodowy Bradstone

Realistyczne odtworzenie kolorystyki oraz faktury drewna parkietu ogrodowego sprawia, że płyty wyglądają jak autentyczne deski sosnowe. Na każdej z nich wiernie odwzorowano słoje oraz sęki drewna. Parkiet ogrodowy przeznaczony jest do układania na tarasach oraz do ozdabiania ścieżek w ogrodzie.
Trwałość naturalnego drewna wynosi  kilka lat. Jeśli zastosujemy parkiet ogrodowy osiągniemy wielokrotnie trwalszy efekt. Szczególnie dobrze prezentuje się on przy ogrodowych altanach oraz w alejkach na działkach leśnych. Parkiet można wykorzystać również do wyłożenia pomostów oraz mostków nad zbiornikami wodnymi, a także do pokrycia stopni schodów.

Podkłady kolejowe Bradstone

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w ogrodzie betonowych podkładów kolejowych – wiernej kopii prawdziwych elementów torów kolejowych. Faktura produktu odwzorowuje słoje, pęknięcia, ślady po gwoździach oraz brązową barwę oryginału. Niestandardowa forma oraz wygląd podkładów kolejowych dają duże możliwości wykorzystania ich do ozdoby ogrodów. Można je układać na ścieżkach ogrodowych, wykorzystać jako materiał do stworzenia obwódek rabat kwiatowych. W ułożeniu pionowym mogą stanowić obrzeża klombów, ścieżek, a także ogrodową palisadę. Ciekawe efekty osiągniemy, układając podkłady w pewnych odstępach na ścieżce. Przestrzeń między poszczególnymi stopniami warto wyłożyć żwirem, kamieniami lub obsiać trawą. Przy oczkach wodnych można pokusić się o niestandardowe wykończenie krawędzi zbiornika, montując podkłady kolejowe poziomo lub w pionie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie