Gwiazda betlejemska w świątecznej dekoracji domu - najnowsze trendy

2015-12-10 11:53

W świątecznej dekoracji domu na Boże Narodzenie nie może zabraknąć czyli gwiazdy betlejemskiej (poinsecji). Te urokliwe rośliny, uznawane za jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia, doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, wnosząc do nich prawdziwie świąteczną atmosferę: pełną kolorów, świeżości i radości. Poznaj najnowsze trendy dekoracji domu gwiazdami betlejemskimi.

Główną zaletą gwiazdy betlejemskiej (poinsecji) jest tworzenie świątecznej atmosfery, i to już od adwentu. Pięknie i pomysłowo ułożone gwiazdy betlejemskie - zarówno doniczkowe, jak i cięte - sprawiają, że wnętrza zaczynają tętnić życiem, a dzieci z zapartym tchem wypatrują pierwszej gwiazdki na niebie. Dzięki bogatej gamie kolorów i rozmiarów, gwiazdy betlejemskie można wykorzystać do dekoracji  w każdym stylu. W jakimkolwiek wydaniu, i tym nowoczesnym, i tym tradycyjnym, sprawiają, że Boże Narodzenie jest wypełnione radością.  

Gwiazda betlejemska: klasyka w nowym wydaniu

Klasyczne, świąteczne dekoracje w zielono-czerwonej tonacji można zaaranżować w bardzo oryginalny sposób. Ciekawy efekt uzyskamy układając doniczki z gwiazdami na kształt choinki. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego bożonarodzeniowego drzewka i nie wymaga dodatkowych dekoracji. Do przygotowania choinki z poinsecji wykorzystano stojak na kwiaty w kształcie piramidy. Dzięki kolorowym przylistkom gwiazdy betlejemskiej można stworzyć choinkę w dowolnej tonacji. Pielęgnacja aranżacji jest równie łatwa, jak jej przygotowanie. Wystarczy ją regularnie podlewać, a rośliny będą cieszyły swoim wyglądem jeszcze przez długi czas po świętach.
Gwiazdy betlejemskie można wykorzystać do ożywienia kalendarza adwentowego. Do zrobienia takiej dekoracji potrzebna jest duża rama na zdęcie. W miejsce szyby, za pomocą samoprzylepnych haczyków lub wstążki, należy przymocować materiałowe torebki (własnoręcznie wykonane lub gotowe) i włożyć do nich małe, różnokolorowe poinsecje, drobne dodatki oraz słodycze. Tło dekoracji można pomalować farbą tablicową lub przykleić tablicę kredową w rolce, co umożliwi pisanie po niej kredą lub markerem (np. daty, życzenia, liczbę dni do Gwiazdki). Ta dekoracja idealnie pasuje do salonu, a do jej przygotowania można zaangażować najmłodszych. 

„Gwiazdy dla gwiazd”: dekoracje krzesła z gwiazdami betlejemskimi

Dla podkreślenia świątecznego charakteru uroczystości oprócz eleganckiego nakrycia stołu warto zadbać o dekorację krzeseł. Miniaturowe poinsecje otulono mchem, a następnie włożono do metalowych rożków florystycznych, które solidnie przymocowano do oparcia drutem dekoracyjnym. Gwiazdy można dodatkowo przystroić wstążkami oraz świątecznymi ozdobami. Wskazówka: winietki można dowolnie przygotować w zależności od upodobań gości.

>>Przeczytaj też: Gwiazda betlejemska - super pomysł na dekorację świątecznego stołu!

"Słodkie święta": nowoczesny, świąteczny stół z wazonami pełnymi cukierków

Kolorowe bukiety poinsecji będą szczególnie kusić swoim wyglądem, jeśli zostaną umieszczone w osłonce wypełnionej słodyczami. Do tej aranżacji potrzebne są dwa szklane wazony o tym samym kształcie, ale o różnych rozmiarach. Mniejszy wazon włożono do większego, a wolną przestrzeń między nimi wypełniono cukierkami. Ta słodka kompozycja uraduje każdego łasucha.  
 
>>Przeczytaj też: Gwiazda betlejemska: słodka dekoracja na Boże Narodzenie z poinsecją

Gwiazda betlejemska w nowoczesnym wydaniu: stylowe formy i kontrastujące kolory

Oryginalne, stylowe dekoracje pasują do jasnych, otwartych przestrzeni. Zaskakujący efekt można uzyskać łącząc ze sobą  kontrastujące kolory. Tradycyjną choinkę można zastąpić  innymi dekoracjami, którym nada się kształt choinki. W tym przypadku wykorzystano kremowe poinsecje, rodzinne zdjęcia i dekoracyjne gwiazdki. Do czarnej, pilśniowej płyty z marketu budowlanego przymocowano deski, pełniące funkcję półek. Na górze „choinki” oraz na jej dole – na paterze, imitującej pień drzewa, umieszczono gałązki jodły. Niezależnie od tego, czy choinka jest oparta o ścianę, czy dzieli pokój, zabiera mało miejsca, nie wymaga opieki i – co najważniejsze – zachwyca swoim wyglądem.

Świąteczny blask gwiazdy betlejemskiej

Innym pomysłem na świąteczną dekorację jest wykorzystanie starych szkieletów abażurów. Te oryginalne konstrukcje zostały udekorowane ciętą poinsecją,  gałązkami jodły oraz świątecznymi ozdobami. Aranżację można zamienić w tradycyjną, wiszącą lampę,  jeśli doda się do niej żarówki ledowe, które nie nagrzewają się i są bezpieczne dla liści.

>>Przeczytaj też: Świąteczny blask gwiazdy betlejemskiej - prosta dekoracja z poinsecją

Gwiazdy betlejemskie można też wykorzystać do ozdobienia żyrandola. W tym celu cięte poinsecje umieszczono w probówkach wypełnionych wodą i przymocowano ozdobnym drutem. Kolorowe poinsecje doniczkowe mogą zdobić lampy stołowe o różnych kształtach i wzorach. Różnorodne kombinacje kolorystyczne roślin sprawiają, że można stworzyć idealną kompozycję do każdego wnętrza i sprostać oczekiwaniom miłośników różnych stylów. 

Zobacz w galerii zdjęć najnowsze trendy zdobienia wnętrz gwiazda betlejemską

.

gwiazda-betlejemska
Autor: Stars for Europe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE