24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016 rusza już 1 września!

2016-08-01 8:00

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE już niedługo! Zapraszamy na tegoroczną edycję największej w Polsce i Europie Środkowej prezentacji roślin do ogrodów i terenów zieleni. Zieleń to życie to impreza ogrodnicza, na którą co roku czekają miłośnicy roślin i ogrodów! Nasz serwis jest patronem medialnym Wystawy.

Serdecznie zapraszamy na 24. Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE – targi roślin, ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Od 1 do 3 września w EXPO WARSZAWA XXI zobaczymy największą w Polsce i Europie Środkowej prezentację  roślin do ogrodów i terenów zieleni – drzew, krzewów, bylin, pnączy i roślin owocowych. To będzie prawdziwa uczta dla osób związanych z ,"zieloną branżą", poszukiwaczy inspiracji  i rarytasów do ogrodu, na balkon oraz taras.

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016: wystawcy

Zaprezentuje się aż 300 wystawców z Polski, Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Najliczniejszą grupą są polskie szkółki z różnych regionów kraju, a spośród europejskich szkółkarzy zobaczymy ofertę Holandii, Francji, Belgii, Danii i Niemiec. Prawdziwy powiew egzotyki czeka oglądających ekspozycję w nowym dziale Flower Expo Polska, w którym pokazane będą kwiaty cięte i  doniczkowe m.in. z Kolumbii, Ekwadoru, Indii, Tajlandii, Holandii, Niemiec i Polski. Na targach nie zabraknie akcesoriów i rozwiązań technicznych ułatwiających prace w ogrodzie i tego co jest niezbędne do tworzenia i pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Warto też zwrócić uwagę na dekoracje, fachowe wydawnictwa, a przede wszystkim nowości i inspirujące pomysły.

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016: imprezy towarzyszące

Pierwsze dwa dni – czwartek i piątek są zarezerwowane dla profesjonalistów. Pasjonatów i zafascynowanych ogrodami oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z ogrodnictwem zapraszamy w sobotę 3 września w godzinach 9.00-17.00. W programie bezpłatne wykłady – o jadalnych roślinach, miniaturowych drzewach i krzewach, stawach kąpielowych, ciekawych miejscach, które powinien zobaczyć pasjonat ogrodów, a także jak zostać bartnikiem. 
Można będzie także wziąć udział w warsztatach, podpatrzeć pomysły, rozwiązania, uzyskać porady od najlepszych specjalistów. Towarzyszący wystawie  kiermasz roślinnych rarytasów i nowości – tym razem w nowej formule. Rośliny oferować będą sami szkółkarze i ogrodnicy. Ogród Pokazowy przed wejściem do hal, a także jak zawsze staranne aranżacje stoisk zaskoczą i zainspirują, a pokazy florystów przeniosą w świat piękna i koloru. 
Dla architektów krajobrazu zostały przygotowane m.in. warsztaty z budowania wizerunku (piątek 2. września), a w sobotę 3. września w ramach Dnia Architekta Krajobrazu zaplanowano prezentacje dotyczące technik wizualizacji, prawa autorskiego, najlepszych gatunków traw na trudne warunki. Gościem specjalnym spotkania będzie Luc Behar-Bannelier, architekt krajobrazu, dyrektor departamentu Nature & Enviroment, Disneyland Paryż.

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016: godziny otwarcia

  • 1 września (czwartek): 9.00–18.00 – dzień dla profesjonalistów (logowanie poprzez stronę www), oficjalne otwarcie o 10.00 w Holu Głównym
  • 2 września (piątek): 9.00–18.00
  • 3 września (sobota): 9.00–17.00

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016: bilety

Bilety (wyłącznie jednodniowe) do nabycia w kasach na terenie EXPO Warszawa podczas Wystawy:

1 i 2 września (czwartek i piątek)  - dla profesjonalistów
- bilet normalny — 30 zł
- bilet ulgowy — 15 zł  (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu)
- bilety dla grup (od 15 osób)  — 6 zł od osoby
- wstęp wolny dla profesjonalistów (za okazaniem wydruku rejestracji )

3 września -  wstęp dla publiczności
- bilet normalny — 12 zł
- bilet ulgowy — 6 zł  (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)
-wstęp wolny — dzieci do lat 10

24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016: oganizatorzy

  • Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.
  • Związek Szkółkarzy Polskich

Więcej informacji na temat wystawy Zieleń to życie znajdziesz na www.zielentozycie.pl

Serwis Wymarzonyogrod.pl jest patronem medialnym 24. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie