Kolorowe kwiaty w skrzynce balkonowej

2013-05-28 14:00

Nawet w małej skrzynce balkonowej można stworzyć prawdziwą łąkę. Kwiaty balkonowe posadzone w jednej skrzynce, to świetny pomysł na stworzenie przytulnego kącika do wypoczynku na balkonie.

Skrzynka balkonowa: jak stworzyć kolorową aranżację

Kwiecisty balkon wyróżnia się w każdej miejskiej przestrzeni. Nawet w małej doniczce można stworzyć aranżację, która do złudzenia przypomina łąkę. Wystarczy wykorzystać kilka gatunków roślin. W tej propozycji wykorzystano nastepujące rośliny:

  • komarzyca (Plectranthus forsteri)
  • lobelia (Lobelia)
  • bratek (Viola x wittrockiana)
  • trawa ozdobna (Lirope muscari)
  • osteospermum (Osteospermum)
  • pelargonia (Pelargonium)
  • szałwia (Salvia).

Kompozycję w skrzynce balkonowej można uzupełnić surfiniami, z którymi ładnie komponuje się bluszcz pospolity (Hedera helix), zaś w drugim planie świetnie sprawdzi się łubin (Lupinus polyphullus).Aranżując skrzynkę balkonową należy pamiętać, że ograniczone miejsce zmusza do użycia tylko kilku gatunków roślin. Użycie większej liczby spowoduje wrażenie przepychu. Kompozycja będzie wyglądać naturalnie, jeśli pierwszy plan obsadzimy niskimi, zwisającymi roślinami, a drugi wyższymi.

Jak dbać o kwiaty balkonowe?

W sezonie istotna jest pielęgnacja roślin posadzonych w skrzynkach balkonowych. Jeśli balkon jest od strony południowej, trzeba koniecznie zadbać o systematyczne podlewanie roślin. Ostre słońce może przesuszyć ziemię w skrzynce i spowodować zwiędniecie roślin. Na okna południowe i zachodnie wybieramy gatunki światłolubne. Na strony północną i wschodnią możemy wybrać rośliny cienioznośne. Rośliny podczas sezonu należy zasilać nawozami w płynie lub w formie pałeczek nawozowych.

Jak urządzić ogród na balkonie. Rośliny balkonowe [WIDEO]
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE