Ogród wiosenny z kwitnącymi roślinami cebulowymi

2012-01-25 12:00

Oto ogród, w którym tak dobrano rośliny, by wiosną zachwycał wielobarwnymi kwiatami. W tym ogrodzie kwitną rośliny cebulowe. Najpierw rozwijają się rośliny cebulowe: przebiśniegi, cebulice, krokusy, hiacynty, tulipany, narcyzy. Wiosenny ogród.

Wiosna w ogrodzie to czas, kiedy ogród eksploduje barwami. Po męczącej szarej zimie tym bardziej pozytywnie reagujemy na kolory, które energetyzują i pobudzają do działania. Tu tak dobrano rośliny, by wiosną ogród zachwycał wielobarwnymi kwiatami, a latem w czasie upałów chłodził otoczenie spokojną zielenią liści. Ponieważ różnią się one kształtem i wielkością, tworzą malowniczą przestrzenną kompozycję, którą pastelowe kwiaty pojawiające się w środku sezonu jedynie uzupełniają.

Wiosenny ogród: kwitnące rośliny cebulowe

Najpierw rozwijają się rośliny cebulowe: przebiśniegi, cebulice, krokusy, hiacynty, tulipany, narcyzy. Najlepiej czują się w miejscach słonecznych, ale mogą też rosnąć w półcieniu. Warto je posadzić na rabatach w sąsiedztwie roślin o okazałych liściach, które po przekwitnięciu cebulowych zasłonią ich schnące i zamierające części nadziemne. Niezastąpione są pierwiosnki, niektóre zakwitają już w kwietniu. Uprawiane są różne ich gatunki i odmiany. W sprzyjających warunkach rośliny te łatwo się krzyżują i rozsiewają, więc barwa kwiatów na nowych roślinach może być sporą niespodzianką.

Wiosenny ogród: pielęgnacja

Wiosenny ogród jest łatwy w uprawie. Zwykle nie ma jeszcze chwastów, a nasączona wodą z roztopów ziemia nie wymaga podlewania. Zabiegiem, o którym nie wolno teraz zapomnieć, jest nawożenie. Najlepsze są nawozy organiczne, a szczególnie kompost. Dostarcza roślinom wszystkich potrzebnych składników, pozy tym poprawia strukturę gleby, sprawiając, że staje się próchniczna, pulchna i dobrze napowietrzona, a jednocześnie łatwo chłonie i zatrzymuje wodę. Kompost rozkładamy między roślinami warstwą 2-3 cm, ale można go dać więcej, bo – w przeciwieństwie do nawozów mineralnych – nie da się go przedawkować.

Kolorowe kompozycje z wiosennych kwiatów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE