Ciekawe pomysły na Wielkanoc - dekoracje z kwiatów

2021-04-02 8:21

Święta Wielkanocne to czas radości. Wnieśmy powiew wiosny do domów, ozdabiając je na Wielkanoc kwiatami. Oto ciekawe pomysły na wielkanocne dekoracje z kwiatów. Wiosenne dekoracje na Wielkanoc.

Wielkanocna dekoracja
Autor: photos.com Prosta wielkanocna dekoracja: w wyłożonym mchem naczyniu wstawiamy w wazonikach pojedyncze kwiaty szafirka i narcyza, uzupełniamy delikatnie zdobionymi wydmuszkami jajek

Do przygotowania wielkanocnych dekoracji najchętniej wykorzystujemy wiosenne kwiaty, wierzbowe gałązki z baziami i wydmuszki jajek.W tym okresie w kwiaciarniach bez problemu można kupić doniczkowe i cięte wiosenne kwiaty: tulipany, hiacynty, narcyzy, jaskry, prymulki, szafirki, bratki. Można z nich wyczarować przepiękne wielkanocne dekoracje. Znakomitym dodatkiem do nich będą kolorowe jajka, wstążki, piórka i inne detale. Uzupełnieniem wielkanocnych kompozycji będą gałązki bukszpanu, kwitnącej forsycji czy mirabelki, a także pędy brzozy, które właśnie wypuściły młode listki. W świątecznych dekoracjach nie może zabraknąć figurek wielkanocnych baranków czy zajączków.

Zobacz ZDJĘCIA ciekawych pomysłów na wielkanocne dekoracje z kwiatów

Wielkanocna dekoracja: ogród w skorupce jaja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.