Brama na pilota: automatyczny napęd do bramy

2010-09-22 2:00

Komfortowy i bezpieczny wjazd na posesję zagwarantuje nam brama wyposażona w automatyczny napęd. Aby go zainstalować konieczne jest doprowadzenie do napędu energii elektrycznej.

Dzięki bramie wyposazonej w automatyczny napęd nie będziemy musieli wysiadać z samochodu, aby otworzyć skrzydła bramy (jest to szczególnie istotne, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy). Nierzadko, aby otworzyć ręcznie bramę, przed wyjściem z samochodu gasimy jego silnik, aby za chwilę ponownie go uruchomić i wjechać na posesję. Powoduje to wytwarzanie większej ilości spalin, a także większą amortyzację auta. Montaż bramy na pilota sprawi, że będziemy mogli uniknąć takich sytuacji.

Brama na pilota: jak zainstalować napęd do bramy

Aby zainstalować napęd do bramy, należy doprowadzić do niego energię elektryczną. Napędy produkowane są w wersji zasilanej napięciem zmiennym 230 V lub stałym – 24 V (takie urządzenia są wyposażone w specjalny obniżający napięcie transformator). Ze względów bezpieczeństwa warto wybrać to drugie rozwiązanie. W przypadku ewentualnego uszkodzenia przewodu zasilającego nie będziemy narażeni na porażenie prądem. Przewód elektryczny zasilający silnik napędu prowadzi się w gruncie. W miejscu jego podłączenia do obwodu napędu, a także do budynku kabel powinien być osłonięty rurką z PCW. Mimo iż bramę wjazdową najczęściej otwiera się pilotem, warto tak wykonać instalację, aby można ją było otwierać również z domu. Jeśli chcemy ograniczyć zużycie energii elektrycznej, nie rezygnując z komfortowego wjazdu na posesję, do otwierania bramy wjazdowej można wykorzystać napędy akumulatorowe. Wystarczy, jeśli raz na jakiś czas podłączy się ładowarkę akumulatora do sieci na kilka godzin, aby zgromadzona w tym czasie energia posłużyła do otwierania bramy nawet przez miesiąc. Niektóre napędy akumulatorowe mogą współpracować ze specjalnymi zestawami zasilania słonecznego, które pozwalają ładować akumulator energią pochodzącą z promieniowania słonecznego.

Nowoczesna brama garażowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie