Podlewanie ogrodu i trawnika nie musi być trudne!

2021-04-21 15:31 Materiał sponsorowany Fiskars
Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Wybór właściwego sprzętu do nawadniania pozwoli na łatwe i efektywne podlewanie roślin w ogrodzie

Przekonaj się, jak bez wysiłku podlewać ogród. Wybierz właściwy sprzęt i rozpocznij efektywne nawadnianie roślin w ogrodzie już teraz!

Podlewanie ogrodu to podstawa pielęgnacji roślinności w ogrodzie. Aby dobrze się do niego przygotować, potrzebujesz odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Przed ich zakupem warto odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania.

  1. Jak duży jest twój ogród? Powierzchnia ogrodu determinuje bowiem wybór sprzętu do nawadniania. W zależności od wielkości ogrodu określić musimy m.in. długość węża ogrodowego oraz rodzaj zraszaczy.
  2. Jakie rośliny w ogrodzie będziemy podlewać? Od ich rodzaju i miejsca, w którym je posadzono uzależnić trzeba wybór odpowiedniego sprzętu.

Aby podlewanie ogrodu było łatwe i ekonomiczne, wystarczy wybrać odpowiedni sprzęt. Zraszacze, węże ogrodowe, bębny na węże, pistolety i lance zraszające oraz sterowniki nawadniania pomogą w efektywnym nawadnianiu. Fiskars rozszerzył swoich narzędzi do ogrodu o nowy segment sprzętu do nawadniania. Właściciele ogrodów z pewnością docenią łatwy wybór, komfortowe użytkowanie oraz wygodne przechowywanie nowych produktów. Poznaj nową gamę artykułów do nawadniania firmy Fiskars.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Stabilne i odporne na przechylenie bębny Fiskars można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania

Bębny z wężem

Bębny z wężem Fiskars zostały wyposażone w niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu są gotowe do użycia - wystarczy kupić, podłączyć i podlewać!

Unikatowym rozwiązaniem zastosowanym w nowych bębnach jest pozioma konstrukcja. Stabilne i odporne na przechylenie bębny Fiskars można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Bębny wyróżnia elegancki, stylowy design. Uniwersalny rozmiar przyłączy gwarantuje kompatybilność z narzędziami innych producentów. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Regulowany przepływ wody w pistolecie pozwala na łatwą zmianę strumienia wody

Pistolety i lance zraszające

Fiskars oferuje łatwe w obsłudze pistolety zraszające o różnym rodzaju strumienia wody, z płynną regulacją przepływu. Pistolety zostały wyposażone w uchwyt z powłoką SoftGripTM, który doskonale leży w ręku podczas podlewania, wpływając korzystnie na komfort pracy. Modele wykonane z tworzywa FiberCompTM są wyjątkowo odporne i wytrzymałe. Do wyboru są zarówno najprostsze pistolety regulowane, jak i te wielofunkcyjne z kilkoma rodzajami strumienia do różnych zadań.

Do nawadniania odległych lub trudno dostępnych miejsc w ogrodzie najlepszym wyborem będzie lanca zraszająca. Maksymalny komfort gwarantuje jej ergonomiczna budowa i niewielka waga.

Zarówno pistolety, jak i lance mają możliwość wymiany głowic zraszających, co wpływa na ich optymalne wykorzystanie.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Zraszacz wahadłowy przeznaczony jest do średnich i dużych ogrodów, gwarantuje równomierne nawodnienie prostokątnych trawników o dużej długości i szerokości

Zraszacze

W ofercie Fiskars nie mogło zabraknąć również zraszaczy, które pomagają utrzymać rośliny i trawnik w doskonałej kondycji. Wytrzymałe, wysokiej jakości zraszacze są wydajne, łatwe w montażu i całkowicie automatyczne w połączeniu ze sterownikiem nawadniania. Dostępna jest cała gama zraszaczy odpowiednich do nawadniania powierzchni o różnych rozmiarach i kształtach. Do wyboru mamy zraszacz wahadłowy, pulsacyjny i dookolny. W sprzedaży znajdują się modele wyposażone w innowacyjną technologię oszczędzającą wodę, która zapewnia mniejszy strumień, redukujący zużycie wody nawet o 20%.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Sterowniki nawadniania pozwalają oszczędzać wodę

Sterowniki

Sterowniki nawadniania umożliwiają łatwe zaprogramowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia nawadniania oraz jego częstotliwość. Dzięki ich zastosowaniu możemy skutecznie oszczędzać wodę.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars Węże i złączki marki Fiskars są oznaczone tym samym kolorem, co pozwala łatwo i dokładnie przyporządkować produkty do siebie

Węże ogrodowe

Odpowiedni wąż ogrodowy to jeden z kluczowych elementów całego systemu do podlewania. Fiskars zastosował innowacyjne rozwiązanie polegające na oznaczeniu średnic węży odpowiednim kolorem, co umożliwia bezbłędne dopasowanie węża do złączki. Ponadto węże są odporne na skręcanie, zapewniając komfort pracy.

Złączki i przyłącza

System nawadniania wymaga połączenia poszczególnych elementów, dlatego Fiskars zadbał o szeroki wybór złączek i przyłączy od kranu do końcówki zraszającej. Podobnie, jak w przypadku węży ogrodowych, zastosowano w nich innowacyjny system oznaczania średnicy kolorem, czyli tzw. system kodowania kolorem, który wyklucza błędne dopasowanie złączki czy przyłącza do węża. W ofercie znajdują się produkty wykonane z tworzywa FiberComp™. Są one dwa razy trwalsze niż inne i bardzo odporne, nawet na duży nacisk.

Produkty do nawadniania Fiskars zostały tak zaprojektowane, aby były kompatybilne z produktami innych producentów.

Kalkulator powierzchni ogrodu

Fiskars ułatwia wybór optymalnego sprzętu do nawadniania w zależności od wielkości nawadnianej powierzchni. Jeśli zastanawiamy się jaki sprzęt będzie pasował do naszego ogrodu, możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który Fiskars udostępnił na stronie www.fiskars.eu/easywatering.

Produkty do podlewania firmy Fiskars odznaczają się wysoką jakością i wytrzymałością oraz łatwością użytkowania i przechowywania. Dzięki nim czas spędzony w ogrodzie na podlewaniu nie będzie żmudnym obowiązkiem, a prawdziwą przyjemnością.

Sprzęt do nawadniania Fiskars
Autor: Fiskars
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE