| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Modne tapety ścienne. Tapety inspiracje - 10 pomysłów na aranżację wnętrz z tapetami
Tapety - nowe kolekcje

Modne tapety ścienne. Tapety inspiracje - 10 pomysłów na aranżację wnętrz z tapetami

Modne tapety to inspiracja dla tych, którzy poszukują pomysłu na ściany w domu - producentom tapet ściennych jesień nie kojarzy się ze smutkiem i przytłumionymi barwami! Wprost przeciwnie - rozweselająco działają chętnie wykorzystywane w najnowszych kolekcjach tapet 2012 motywy kwiatowe, a także te wzięte z bajek, jak również ciepłe, energetyczne barwy tapet na ścianę.

Tapety to jeden z najstarszych materiałów dekoracyjnych. Zmieniają się surowce, wzory i sposób układania, a one są wciąż bardzo modne. Kiedyś starannie tapetowaliśmy całe wnętrze od sufitu do podłogi, bo była to jedna z możliwości wykończenia ściany. Teraz tapety służą często wyłącznie do ozdoby.

Modne tapety w aranżacji wnętrz

Modne tapety mogą stanowić samoistną dekorację, czasem będącą najmocniejszym akcentem w aranżacji. Dlatego teraz tapetujemy na przykład tylko jedną ścianę lub jej fragment. Modne tapety występują w ogromnej liczbie wzorów i kolorów. Znajdziemy wśród nich zarówno modne wzory klasyczne, jak i nowoczesne. Często łączymy tapety kontrastowo. W salonie czy sypialni w jasnej tonacji jedną ścianę wyklejamy tapetą o mocnym, barwnym deseniu. Dobry efekt daje dodatkowe naklejenie jednego czy dwóch brytów na sąsiedniej ścianie. Jeśli nie boimy się ekstrawagancji, możemy gładkie, modne ciemne tapety o nasyconych kolorach przełamać polem tapety o jasnym tle i wyraźnym wzorze. Płaszczyzna wydzielona z powierzchni ściany pasami tapety może być tłem dla obrazu, dekoracji lub miejsca spożywania posiłków. Tapety można układać w całym domu. Zdobią nie tylko ściany salonu. Ponieważ niektóre są odporne na wilgoć i łatwo je umyć, można je stosować nawet w kuchni lub łazience – zdobią kącik jadalniany, ścianę nad blatem kuchennym czy wanną. Wyznaczają przestrzeń roboczą w gabinecie lub pokoju dziecka. W przedpokoju wskazują, gdzie mieszczą się meble na odzież i obuwie. Nie przywiązujemy już wagi do tradycyjnych rozwiązań. Kiedyś pasiaste tapety układaliśmy tylko pionowo. Teraz wprowadzamy do wnętrz mocne modne tapety w poziome pasy. Tapeta może być ułożona na skosach poddasza, a nawet na suficie.

Modne tapety wzory

Paleta tapetowych wzorów jest nieograniczona. Wciąż mamy klasyczne pasy, małe i duże girlandy, pojedyncze kwiaty, kropki, rzuciki, wycinanki. Modne stały się tapety, które wyglądają jak koronki, strona książki lub gazety, a nawet skóra węża czy krokodyla. W ofercie widać coraz więcej nowoczesnej grafiki. Wciąż modne są tapety we wzory kwiatowe, ale nie naturalistyczne, tylko przetworzone graficznie. Czasem materiał ma wzór abstrakcyjny. Tapety tkaninowe to rozwiązanie bardziej tradycyjne - wyglądają jak szlachetne adamaszki lub zabytkowe satyny. Do pokojów dzieci znajdziemy tapety pokazujące postaci z bajek i kreskówek. Nowością są modne tapety w stylu malowanek dziecięcych. Ciekawy efekt dają materiały o różnym stopniu połysku, inaczej odbijające światło. Takie tapety produkuje się, zatapiając lub wplatając w strukturę metalizowane nitki lub włókna szklane. Taka tapeta będzie inaczej wyglądać w zależności od tego, z której strony na nią popatrzymy i jak będzie oświetlona.

Czyste ściany w holu i przedpokoju - jakimi farbami je pomalować?

Tak jak elewacja jest wizytówką domu, tak hol odpowiada za pierwsze wrażenia dotyczące jego...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Drewno na ścianę: boazeria drewniana, fornir a...

Jeżeli chciałbyś w oryginalny sposób wykończyć ściany, a znudziły Ci się farby, tapety i tynki, możesz...

Białe ściany: jak stosować biały kolor na ścianach

Białe ściany budzą skojarzenia z porządkiem i równowagą. Niekiedy jednak zastosowanie czystej bieli w...

Imitacja cegły na ścianie, czyli cegiełki na...

Imitacja cegły na ścianie to oryginalna dekoracja wnętrza. Jakie wybrać płytki cegiełki? Nieotynkowaną ścianę...

Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Beton architektoniczny. Pomysły na wnętrza z...

Beton to doskonale znany materiał konstrukcyjny. Nie każdy wie, że istnieje też beton architektoniczny....