Jak wybrać meble do ogrodu. Poradnik dla kupującego

2013-06-06 12:27 Pracownia Sztuki Ogrodowej

Kiedy wybieramy meble do ogrodu, warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Podpowiadamy jak wybrać idealne meble ogrodowe – czyli o czym pamiętać przy doborze mebli ogrodowych. Wybór mebli ogrodowych.

Co brać pod uwagę przy doborze mebli ogrodowych

Przy zakupie mebli ogrodowych nie jest istotne, czy jesteśmy właścicielami dużej posiadłości, małego przydomowego ogródka czy jedynie tarasu, ponieważ zasady doboru mebli ogrodowych w każdym z tych przypadków są podobne.

Wybór mebli ogrodowych: cena

Cena. Pierwsza i chyba najbardziej oczywista rzecz to fundusze. Powinniśmy przekalkulować, ile możemy wydać i co zrobić, by za przeznaczoną kwotę kupić więcej i korzystniej. Zakupy mebli ogrodowych najlepiej robić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu albo po sezonie, gdy w punktach sprzedaży oferowane są wyprzedaże końcówek dostaw. Ale kto kupuje meble do ogrodu, gdy za oknem już prószy śnieg? Są i tacy, ale najczęściej kupujemy meble w ostatniej chwili, bo nastało już lato i czas na wypoczynek w ogrodzie i spotkania towarzyskie. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak czyhać na promocje i okazje. Przeglądajmy różne oferty mebli ogrodowych! Nie kupujmy spontanicznie! Przede wszystkim szukajmy w internecie. Czasami taniej kupić meble dopłacając za przesyłkę, niż podczas „wielkiego cięcia cen” w supermarketach.

Wybór mebli ogrodowych: miejsce

Zastanówmy się na miejscem, gdzie chcemy ustawić nowe meble ogrodowe. Ważne, czy będą one stać na trawie, czy na kamiennych płytach, czy będą cały sezon stały pod gołym niebem czy pod zadaszeniem. Przemyślmy także jaką przestrzeń mogą zajmować meble ogrodowe – nierozsądny będzie zakup ogromnego stołu na niewielki taras (stół po rozłożeniu będzie tarasował wejście do domu).

Zobacz dizajnerskie meble ogrodowe [WIDEO]

Wybór mebli ogrodowych: funkcja

Przy zakupie mebli ogrodowych warto zastanowić się także do czego będą one służyć: czy potrzebujemy wielkiego stołu do grillowania z tuzinem znajomych, a może jedynie rozkładanego fotela do relaksu z książką i winem.

Wybór mebli ogrodowych: kształt

Nie tylko w doborze roślin do ogrodu ważny jest kształt i kolor. To kryterium jest istotne także przy wybieraniu mebli ogrodowych. Jeśli nasz ogród zbudowany jest z łuków i delikatnych załamań, wybierzmy meble ogrodowe okrągłe, delikatne i o stonowanym kolorze. Jeżeli natomiast ogród jest drapieżny, o ostrych kształtach i kolorach, szukajmy jaskrawych i kanciastych mebli ogrodowych

Wybór mebli ogrodowych: styl

To następne, dość oczywiste kryterium, ale często zapominane przy wyborze mebli ogrodowych. Pamiętajmy o tym, że ogród ma być wspaniały jako całość! Nie możemy mieć cudownego zabytkowego drewnianego krzesła w prześlicznym nowoczesnym ogrodzie wypełnionym dużą ilością metali i szkła. Kluczem do sukcesu jest prostota!

Wybór mebli ogrodowych: materiał

Najbardziej uniwersalnym materiałem jest drewno. Meble drewniane, odpowiednio zabezpieczone, mogą służyć wiele sezonów. Do ogrodu w stylu nowoczesnym można wybrać meble ogrodowe z metalu, a nawet szkła. Natomiast jeśli szukamy mebli z materiału praktycznego, łatwego w czyszczeniu i lekkiego (bo będziemy chować meble co wieczór do domu), warto wybrać meble z tworzyw sztucznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Krzysiek
|

Jak wytrzymałe i stosunkowo tanie (najlepiej z promocji), to nam się udao wyhaczyć w Leroy, akurat była wyprzedaz

BozenaK
|

W tym roku przeprowadziłam się z mężem do nowego domu.
Potrzebowaliśmy nowych mebli ogrodowych i z polecenia mojej znajomej wybraliśmy te z halmaru. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :)

BozenaK
|

W tym roku przeprowadziłam się z mężem do nowego domu. Potrzebowaliśmy nowych mebli ogrodowych i z polecenia mojej znajomej wybraliśmy te z halmaru. Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni :)

bozenaK
|

W tym roku przeprowadziłam się z mężem do nowego domu. Potrzebowaliśmy nowych mebli ogrodowych i z polecenia mojej znajomej wybraliśmy te z halmaru. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :).

BozenaK
|

W tym roku przeprowadziłam się z mężem do nowego domu. Potrzebowaliśmy nowych mebli ogrodowych i z polecenia mojej znajomej wybraliśmy te z halmaru. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Kama
|

To prawda. Wybór mebli ogrodowych wcale nie jest taki łatwy. Warto porównać oferty kilku sklepów i wybrać dla siebie ten komplet, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, jednak wcześniej warto je dobrze sprecyzować. W moim przypadku najtrafniejszy okazałą się komplet z Rolmarketu.