Roślinne nowości: drzewa i krzewy owocowe do uprawy w pojemnikach

2015-08-26 12:38

Właściciele balkonów i tarasów stale poszukują roślinnych nowości do uprawy w pojemnikach. Wśród tych roślin coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzewa i krzewy owocowe. Gdzie szukać roślinnych nowości drzew i krzewów owocowych do uprawy w donicach na balkonach bądź tarasach?

Szarlotka domowego wypieku jest pyszna, jednak szarlotka z owoców własnej uprawy staje się rarytasem. To pasja, którą chcemy dzielić się z bliskimi, kiedy zasiadamy w zimowy poranek nad bagietką z dżemem z uprawianych w przydomowym ogrodzie wiśni. Chcemy, aby nasz mały ogrodowy zakątek stał się namiastką sadu przynoszącą owocowe emocje przez wszystkie pory roku.

Rośliny owocowe do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach

Już nie tylko właściciele ogrodów mogą cieszyć się smakiem własnoręcznie zebranych z drzew i krzewów owoców. Coraz częściej bowiem rośliny owocowe uprawiane są na balkonach czy tarasach. Mając na uwadze potrzeby tej grupy miłośników ogrodnictwa, producenci roślin postanowili sprostać ich oczekiwaniom. Stworzono ofertę, na którą składają się wyselekcjonowane rośliny owocowe o niewielkim wzroście i niedużych wymaganiach, które są samowystarczalne, tzn. samozapylające lub stowrzone z dwóch odmian szczepionych na jednej podkładce.
Pracochłonne przygotowania związane ze specjalistycznym przycinaniem, formowaniem bryły korzeniowej, podlewaniem i nawożeniem doprowadziły do wprowadzenia na rynek mini-drzew owocowych przystosowanych do uprawy na tarasie i w małym ogródku.

Rośliny owocowe uprawiane w pojemnikach to ciekawa propozycja wzbogacenia wystroju balkonów i tarasów. Takie walory drzew owocowych jak ciekawy pokrój rośliny, kolor liści, dekoracyjne kwiaty, a w późniejszym czasie dojrzewające owoce, stanowią malownicze dopełnienie aranżacji mieszkania czy domu. Dzięki bogatej ofercie centrów ogrodniczych, możemy dziś spełniać nasze zielone marzenia, cieszyć się codziennym obcowaniem z przyrodą i bawić realizacją sadowniczych pomysłów, a przede wszystkim rozkoszować smakiem własnej produkcji owocowej.

Roślinne nowości drzew i krzewów owocowych do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach zaprezentowane zostaną na 23. Międzynarodowej Wystawie "Zieleń to życie", która odbędzie się 3-5 września 2015 i centrum EXPO XXI WARSZAWA, ul. Prądzyńskiego 12/14.

Serwis Wymarzonyogrod.pl jest patronem medialnym Wystawy "Zieleń to życie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE