Pomaluj swój ogród na wiosnę!

2020-03-02 9:50 Materiał sponsorowany V33

Wiosenne prace ogrodowe to jedno z naszych ulubionych zajęć, o czym świadczą tłumy w marketach budowlanych i długie kolejki przy kasie. Warto jednak zainwestować czas oraz pieniądze w wybór odpowiednich rozwiązań – nic tak bowiem nie cieszy, jak udana metamorfoza przydomowego tarasu – zwłaszcza, gdy jest oszczędna i niezwykle efektowna!

Czasy, kiedy do pomalowania stalowej balustrady, drewnianego stolika czy aluminiowej skrzynki na kwiaty potrzebowaliśmy trzech farb, odeszły do lamusa. Dziś na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, za pomocą których skutecznie odnowimy wiele zróżnicowanych powierzchni. Taka jest właśnie farba Direct Protect, którą z powodzeniem pokryjemy różne powierzchnie – od metalu, aluminium, PVC, ocynku czy powłok galwanicznych, aż po naturalne drewno. Wszystkie rodzaje powierzchni malujemy bezpośrednio, bez konieczności nakładania warstwy podkładowej.

Kolorowo w ogrodzie na wiosnę

Wyższe temperatury i ciepłe promienie słońca sprawiają, że świat widzimy w kolorowych barwach. Z nieskrywaną radością odchodzimy od jesienno-zimowej szarugi, stawiając na otoczenie pełne kolorowych przedmiotów, zwiastujących nadejście wiosny. Strefa wokół domu oraz taras to najlepsze i najbardziej wdzięczne pole do aranżacyjnych eksperymentów – w towarzystwie soczystej zieleni trawnika oraz feerii barw na kwiatowych rabatkach, barwne meble, okiennice oraz altanki będą się prezentować doskonale.

Zastanawiasz się nad zestawem ogrodowych mebli, z których każde krzesło ma inny kolor? A może chcesz pójść o krok dalej i pomalować każde krzesło w tęczowe barwy? Nic nie stoi na przeszkodzie! Farba Direct Protect to bogata paleta odcieni w trzech rodzajach wykończenia - satynowym, metalicznym oraz piaskowym. Poza stonowanymi szarościami i subtelnymi brązami, w ofercie V33 znajdziemy warianty dla odważnych - intensywny pomarańcz, słoneczną żółć, głęboką zieleń lub łagodny błękit. Dzięki nim, otoczenie Waszego domu z pewnością przykuje uwagę każdego gościa i sąsiada.

Farba Direct Protect V33
Autor: V33 Farba Direct Protect V33

A może total look?

Monochromatyczna aranżacja również ma wielu zwolenników. W wydaniu przydomowym obejmuje ona dekorację różnorodnych powierzchni i elementów. A te, jak wiadomo, często bywają dostępne w odmiennych, nie do końca odpowiadających sobie kolorach. Ileż to razy musieliśmy iść na kolorystyczny kompromis, kiedy dobieraliśmy wymarzone meble ogrodowe, ramy okienne, płoty, pergole, orynnowanie czy balustrady. Dzięki zastosowaniu farby Direct Protect wszystkie te elementy mogą być teraz spójne kolorystycznie, bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane.

Farba Direct Protect V33
Autor: V33 Pomalowanie krzeseł farbą Direct Protect pozwoliło na dopasowanie ich do kolorystyki tarasu

Szybko, tanio i przyjemnie

Zabawa w odświeżanie i kolorowanie ogrodowych mebli, elementów małej architektury czy okiennic zawsze rozpoczyna się tak samo – od odpowiedniego przygotowania powierzchni. I tak też jest w przypadku farby Direct Protect.

  • W pierwszej kolejności czyścimy oraz dokładne suszymy wybrane do odświeżenia elementy. Na tym etapie może okazać się, że powierzchnia wymaga także usunięcia elementów, złuszczenia oraz odtłuszczenia, które w najlepszy sposób przygotowują ją do przyjęcia farby.
  • Niezwykle prostą aplikację rozpoczynamy od narożników i krawędzi, malując element regularnymi, krzyżującymi się pasami, unikając tym samym nakładania zbyt grubych warstw.

  • Następnie czekamy 24 godziny i czynność powtarzamy. Niekiedy, szczególne w przypadku żywych, intensywnych kolorów, niezbędne może okazać się nałożenie dodatkowej, w pełni kryjącej warstwy.

Zobacz w galerii, jak łatwo malować farbą Direct Protect (realizacja i zdjęcia: Pani to Potrafi).

CZTERY PORY ROKU w ogrodzie
Cztery Pory Roku

Autor: GettyImages

Chcesz zobaczyć, jak zmienia się ogród w kolejnych porach roku i jakie prace należy wykonać w poszczególnych miesiącach roku?
Szukasz ciekawych pomysłów na urządzenie i aranżacji ogrodu?
Potrzebujesz porad dotyczących pielęgnacji roślin?
Zajrzyj na stronę naszej nowej akcji "CZTERY PORY ROKU"!
Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek, które pomogą Ci urządzić i pielęgnować ogród. Zapraszamy!

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE