Ciekawe odmiany bidensa do pojemników na balkon i taras

2014-04-02 15:20

Odmiany bidensa różnią się między innymi wielkością i budową kwiatów. Poznaj ciekawe odmiany bidensa doskonałe do pojemników na balkony i tarasy.

Oferta odmian bidensa (uczepu) co roku jest coraz większa, pojawiają się nowe, interesujące propozycje, które cechują się różnorodnym pokrojem i siłą wzrostu. Odmiany bidensa tworzą kwiaty pojedyncze i pełne. Kwitną nieprzerwanie cały sezon, a przy tym charakteryzują się dużą odpornością na choroby.

Bidensy ze względu na intensywnie żółty kolor kwiatów doskonale nadają się do ożywienia każdej kompozycji roślinnej na balkonie czy tarasie. Wyjątkowo ładnie prezentują się posadzone razem z surfiniami. Można sadzić je również pojedynczo w wiszących pojemnikach bądź skrzynkach balkonowych.Nowe odmiany bidensa z oferty Proven Winners® cechują się zwartym pokrojem i znacznie mniejszą siłą wzrostu.

Bidensy lubią miejsca słoneczne, ale dobrze również rosną w półcieniu. Doskonale znoszą warunki późną jesienią, tolerują nawet pierwsze lekkie przymrozki. Dobrze znoszą wiatr i deszcz. Podlewać należy je obficie, ponieważ mają duże zapotrzebowanie na wodę. Szczególnie dopilnować podlewania w czasie gorących dni, najpierw rano i drugi raz późnym popołudniem. Dodatkowo podczas sezonu bidensy należy zasilać nawozami wieloskładnikowymi do roślin kwitnących.

Ciekawe odmiany bidensa na balkon i taras

  • 'Bobby' – roślina kompaktowa o pełnych, żółtych kwiatach, ciemnozielonym delikatnym ulistnieniu
  • 'Flair' – odmiana o pełnych kwiatach, dobrym wzroście i ładnym pokroju, polecana do kompozycji z innymi roślinami
  • 'Majesty' – odmiana o pięknych kwiatach, charakteryzująca się obfitym kwitnieniem
  • 'Rock Star' – bardzo atrakcyjna odmiana o wyjątkowo dużych kwiatach
  • 'Tweety' – piękna odmiana o zwartym pokroju, obficie kwitnie
  • 'Tweety Compact' – odmiana o bardzo zwartym pokroju, obficie kwitnąca

Zobacz zdjęcia odmian bidensa

Jak urządzić ogród na balkonie. Rośliny balkonowe [WIDEO]

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE