Aranżacja skrzynki balkonowej w stylu wiejskim

2018-05-22 11:40
Aranżacja skrzynki balkonowej
Autor: photos.com Ta kolorowa kompozycja doskonale ozdobi balkon czy parapet okna, dodając surowym, miejskim przestrzeniom nieco sielskiego klimatu wsi

Aranżacja skrzynki balkonowej nie musi być nudna. Tradycyjne donice ceramiczne można z powodzeniem zastąpić drewnianymi skrzynkami, które wyglądają naturalnie i pasują do kompozycji z kwiatów balkonowych w stylu wiejskim.

Aranżacja skrzynki balkonowej w stylu wiejskim

Przedstawiamy ciekawy pomysł na aranżację skrzynki balkonowej, która można ustawić na niedużym balkonie lub na parapecie okna. Ten projekt drewnianej skrzynki idealnie nadaje się na niewielkie powierzchnie. Do obsadzenia tej skrzynki balkonowej wykorzystano popularne kwiaty balkonowe: ubiorek wiecznie zielony (Iberis sempervirens), a dla kontrastu pelargonie (Pelargonium) oraz surfinie o drobnych kwiatach (Petunia ×hybrida). Całość tworzy ładną, kolorowa kompozycję, która doskonale ozdobi balkon czy parapet okna, dodając surowym, miejskim przestrzeniom nieco sielskiego klimatu wsi.Aranżując skrzynkę balkonową należy pamiętać o kilku zasadach:

  • stopniowanie roślin da wrażenie naturalności
  • należy unikać stosowania roślin tej samej wysokości, ponieważ kompozycja będzie wyglądała zbyt przytłaczająco
  • zalecane jest zastosowanie różnych gatunków roślin, ale do niewielkiego pojemnika nie należy sadzić więcej niż 3–5 gatunków, większa ich liczba spowoduje wrażenie chaosu i nieładu; rośliny dobieramy według ich wymagań.
  • warto kompozycję uatrakcyjnić roślinami zwisającymi, takimi jak surfinie, pelargonie zwisające czy komarzyca (Plectranthus).

Pielęgnacja kwiatów w skrzynce balkonowej

Kompozycje kwiatów balkonowych w małych pojemnikach wymagają systematycznej pielęgnacji, szczególnie częstego i obfitego nawadniania. Palące słońce powoduje wysuszanie podłoża w pojemniku i przesuszanie kwiatów. Należy pamiętać, aby nie dopuścić do przesuszenia ziemi – niedopuszczalne jest, by ziemia odstawała od ścianek pojemnika. Rośliny posadzone w skrzynce balkonowej nawozi się według ich potrzeb. Trzeba też co jakiś czas rośliny przycinać. Tak zadbana aranżacja kwiatów balkonowych będzie cieszyć nasze oko cały sezon.

Kwiaty balkonowe: ciekawe pomysły na obsadzenie skrzynek balkonowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE