Ciekawe odmiany kwiatów na balkon i taras

2014-03-27 13:11

Obficie kwitnące rośliny balkonowe to prawdziwa ozdoba każdego balkonu czy tarasu. Przedstawiamy ciekawe propozycje kwiatów na balkon i taras.

Oto propozycje pięknie kwitnących roślin balkonowych, które na pewno staną się ozdobą niejednego balkonu czy tarasu.

Kwiaty balkonowe w różnych kolorach

  • Bacopa to roślina jednoroczna o drobnych, delikatnych kwiatach i gęstym ulistnieniu. Kwitnie nieprzerwanie od wiosny do jesieni. Ma zwisający pokrój i średni wzrost. Znakomicie nadaje się do tworzenia kompozycji z innymi roślinami, a także do sadzenia pojedynczo. Ze względu na zwisający pokrój to doskonała roslina do sadzenia w wiszących pojemnikach oraz skrzynkach balkonowych. Nadaje się na stanowiska półcieniste, na należy jej sadzić w pełnym słońcu. Podłoże do uprawy bakopy powinno być lekkie i przepuszczalne. Roślinę trzeba podlewać regularnie, ale umiarkowanie oraz regularnie nawozić, nawet w dni deszczowe. Bakopa ‘Everest Pink’ to nowa odmiana bakopy o różowych kwiatach, zwartym, zwisającym pokroju i silnym wzroście.
  • Wilczomlecz (Euphorbia) ‘Diamond Star’ z oferty Proven Winners® to ciekawa roślina balkonowa o białych, pełnych, bardzo drobnych kwiatach. Charakteryzuje się wzniosłym pokrojem I średnim wzrostem. Wcześnie rozpoczyna kwitnienie. Należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych, najlepiej w donicach.
  • Gaura to roślina o wzniesionych, smukłych pędach obsypanych przez całe lato dużą liczbą delikatnych kwiatów. Polecana do sadzenia na rabatach i w pojemnikach na tarasach i balkonach. Można ją sadzić pojedynczo lub w kompozycjach z innymi roślinami (jej smukła budowa dodaje lekkości aranżacji). Gaura może rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Należy sadzić ją w lekkiej, przepuszczalnej glebie, regularnie podlewać i nawozić. Odmiana ‘Snowbird’ ma białe kwiaty, wzniosły pokrój i średni wzrost. Znakomicie sprawdzi się posadzona zarówno w donicach ustawionych na balkonie czy tarasie, jak I na ogrodowych rabatach.
  • Lobularia to roślina balkonowo-rabatowa o zwisającym pokroju i dobrym krzewieniu. Zaczyna kwitnąć wcześnie i kwitnie obficie i nieprzerwanie przez całe lato. Odporna na wysoką temperaturę i na deszcz. Łatwa w uprawie. Lobularia jest polecana do wiszących koszy, skrzynek balkonowych, wysokich donic, a także na rabaty. Doskonale prezentuje się w kompozycjach z kwiatami o kontrastowych barwach. Dla lobularii najlepsze jest stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru i lekkie, przepuszczalne podłoże. Roślinę należy regularnie podlewać i nawozić, nawet w dni deszczowe. Odmiana 'Princess in Purple’ cechuje się zwartym, wzniosło-zwisającym pokrojem i średnim wzrostem. Jej kwiaty są bardzo drobne i delikatne, fioletowopurpurowego koloru. Nadaje się do sadzenia w wiszących pojemnikach i wysokich donicach.
  • Mecardonia to atrakcyjna roślina o drobnych, żółtych kwiatach rozmieszczonych na tle drobnego, gęstego ulistnienia. Kwitnie przez całe lato. Jest odporna na podwyższona temperaturę. Odmiana ‘Gold Dust’ ma zwisający, zwarty pokrój i średni wzrost. Wcześnie rozpoczyna kwitnienie. Polecana do sadzenia w wiszących pojemnikach i wysokich donicach, a także na rabatach.
  • Pelargonia rabatowa ‘Ludo’ to nowa odmiana o liściach jasnozielonych z rysunkiem i koralowych kwiatach, wcześnie się pojawiających. Ma wzniosły pokrój i średni wzrost. Nadaje się na stanowiska słoneczne. Polecana do sadzenia w stojących pojemnikach, skrzynkach balkonowych i na rabatach.
  • Werbena ‘Coral Star’ z grupy Superbena® to roślina o zwisającym pokroju i średnim wzroście. Jej kwiaty są jasnokoralowe z poprzecznymi białymi paskami (termin kwitnienia: średni). Nadaje się na stanowiska słoneczne bądź półcieniste. Polecana do wiszących pojemników, skrzynek balkonowych, donic, a także do obsadzania rabat.
Jak urządzić ogród na balkonie. Rośliny balkonowe [WIDEO]

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.