Ciekawe odmiany kwiatów na balkon i taras

2014-03-27 13:11

Obficie kwitnące rośliny balkonowe to prawdziwa ozdoba każdego balkonu czy tarasu. Przedstawiamy ciekawe propozycje kwiatów na balkon i taras.

Oto propozycje pięknie kwitnących roślin balkonowych, które na pewno staną się ozdobą niejednego balkonu czy tarasu.

Kwiaty balkonowe w różnych kolorach

  • Bacopa to roślina jednoroczna o drobnych, delikatnych kwiatach i gęstym ulistnieniu. Kwitnie nieprzerwanie od wiosny do jesieni. Ma zwisający pokrój i średni wzrost. Znakomicie nadaje się do tworzenia kompozycji z innymi roślinami, a także do sadzenia pojedynczo. Ze względu na zwisający pokrój to doskonała roslina do sadzenia w wiszących pojemnikach oraz skrzynkach balkonowych. Nadaje się na stanowiska półcieniste, na należy jej sadzić w pełnym słońcu. Podłoże do uprawy bakopy powinno być lekkie i przepuszczalne. Roślinę trzeba podlewać regularnie, ale umiarkowanie oraz regularnie nawozić, nawet w dni deszczowe. Bakopa ‘Everest Pink’ to nowa odmiana bakopy o różowych kwiatach, zwartym, zwisającym pokroju i silnym wzroście.
  • Wilczomlecz (Euphorbia) ‘Diamond Star’ z oferty Proven Winners® to ciekawa roślina balkonowa o białych, pełnych, bardzo drobnych kwiatach. Charakteryzuje się wzniosłym pokrojem I średnim wzrostem. Wcześnie rozpoczyna kwitnienie. Należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych, najlepiej w donicach.
  • Gaura to roślina o wzniesionych, smukłych pędach obsypanych przez całe lato dużą liczbą delikatnych kwiatów. Polecana do sadzenia na rabatach i w pojemnikach na tarasach i balkonach. Można ją sadzić pojedynczo lub w kompozycjach z innymi roślinami (jej smukła budowa dodaje lekkości aranżacji). Gaura może rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Należy sadzić ją w lekkiej, przepuszczalnej glebie, regularnie podlewać i nawozić. Odmiana ‘Snowbird’ ma białe kwiaty, wzniosły pokrój i średni wzrost. Znakomicie sprawdzi się posadzona zarówno w donicach ustawionych na balkonie czy tarasie, jak I na ogrodowych rabatach.
  • Lobularia to roślina balkonowo-rabatowa o zwisającym pokroju i dobrym krzewieniu. Zaczyna kwitnąć wcześnie i kwitnie obficie i nieprzerwanie przez całe lato. Odporna na wysoką temperaturę i na deszcz. Łatwa w uprawie. Lobularia jest polecana do wiszących koszy, skrzynek balkonowych, wysokich donic, a także na rabaty. Doskonale prezentuje się w kompozycjach z kwiatami o kontrastowych barwach. Dla lobularii najlepsze jest stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru i lekkie, przepuszczalne podłoże. Roślinę należy regularnie podlewać i nawozić, nawet w dni deszczowe. Odmiana 'Princess in Purple’ cechuje się zwartym, wzniosło-zwisającym pokrojem i średnim wzrostem. Jej kwiaty są bardzo drobne i delikatne, fioletowopurpurowego koloru. Nadaje się do sadzenia w wiszących pojemnikach i wysokich donicach.
  • Mecardonia to atrakcyjna roślina o drobnych, żółtych kwiatach rozmieszczonych na tle drobnego, gęstego ulistnienia. Kwitnie przez całe lato. Jest odporna na podwyższona temperaturę. Odmiana ‘Gold Dust’ ma zwisający, zwarty pokrój i średni wzrost. Wcześnie rozpoczyna kwitnienie. Polecana do sadzenia w wiszących pojemnikach i wysokich donicach, a także na rabatach.
  • Pelargonia rabatowa ‘Ludo’ to nowa odmiana o liściach jasnozielonych z rysunkiem i koralowych kwiatach, wcześnie się pojawiających. Ma wzniosły pokrój i średni wzrost. Nadaje się na stanowiska słoneczne. Polecana do sadzenia w stojących pojemnikach, skrzynkach balkonowych i na rabatach.
  • Werbena ‘Coral Star’ z grupy Superbena® to roślina o zwisającym pokroju i średnim wzroście. Jej kwiaty są jasnokoralowe z poprzecznymi białymi paskami (termin kwitnienia: średni). Nadaje się na stanowiska słoneczne bądź półcieniste. Polecana do wiszących pojemników, skrzynek balkonowych, donic, a także do obsadzania rabat.
Jak urządzić ogród na balkonie. Rośliny balkonowe [WIDEO]
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE