"Zdrowie z ogrodu" - książka o drzewach i krzewach o jadalnych owocach

2020-09-03 13:45
Rokitnik zwyczajny
Autor: GettyImages Rokitnik zwyczajny

„Zdrowie z ogrodu” to poradnik o uprawie i zastosowaniu roślin ozdobnych o jadalnych owocach. Książka zawiera opisy blisko 40 cennych gatunków.

Książka „Zdrowie z ogrodu” to poradnik o uprawie i zastosowaniu roślin ozdobnych o jadalnych owocach. Jest kolejną pozycją z serii Zielone Hobby (wydane zostały już „Ogród z pasją”, „Zioła w domu i w ogrodzie”, „Dary pszczół”). W dużej mierze skupia się na leczniczych właściwościach owoców.

Pierwszy rozdział zawiera informacje o pielęgnacji drzew i krzewów o jadalnych owocach. Traktuje także o ich potencjalnym zastosowaniu w ogrodzie. Rozdział szczegółowy składa się z blisko 40 opisów cennych gatunków - od aktinidii, mahonii i kolcowoju po żurawinę. Przy każdej pozycji znajduje się opis botaniczny, wymagania i technika uprawy, zastosowanie w kuchni (z przepisem), właściwości lecznicze, sposoby aranżacji w ogrodzie, a także ciekawostki.

Wiele z wymienionych w książce „Zdrowie z ogrodu” gatunków to nie tylko naturalne leki, ale także rośliny cenne przyrodniczo. Zachwycają nas swoim smakiem, wspomagają organizm, sprawiają, że ogród jest piękny a dodatkowo stanowią pokarm i schronienie dla ogrodowych gości oraz mieszkańców – ptaków. Ta książka to także propagowanie bioróżnorodności gatunkowej w przydomowych ogrodach.

Książka bogato ilustrowana na papierze kredowanym, druk barwny. Okładka: miękka Format: 155x220x13 mm Stron: 144 Wydawnictwo: Egros

Serwis Murator.pl jest patronem medialnym książki "Zdrowie z ogrodu".

Zdrowie z ogrodu
Autor: materiały prasowe
O autorze

Michał Mazik. Absolwent ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce ogrodniczej i zielarskiej. Współpracuje z mediami, producentami, prowadzi szkolenia branżowe, działa w marketingu. Praktykę zdobywał w Polsce (zakładanie i pielęgnacja ogrodów), Stanach Zjednoczonych (produkcja zieleni ozdobnej), Anglii (pielęgnacja farm malinowych i jeżynowych), Włoszech (sady jabłoniowe). Współpracował z holenderskimi firmami ogrodniczymi. Należy do lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Miłośnik naturalnych ogrodów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE